Help
Contact Sportability
Home
WSLA Home
League Home
Schedule
Standings
Head to Head
Playoffs
Rosters
Player Statistics
Goalie Statistics
Locations
Team Contacts
Notices
FAQ
Washington Schoolgirls Lacrosse
>
2012 Varsity
>
Schedule
Schedule Filter
Show
All Teams
Bainbridge
Ballard
Bellarmine Prep
Bellevue
Bellevue East
Bethel
Curtis
Eastside Catholic
Evergreen
Forest Ridge
Garfield
Graham-Kapowsin
Holy Names
Issaquah
Kennedy
Klahowya
Lake Sammamish
Lake Tapps
Lakeside
Mercer Island
Mukilteo
Nathan Hale
North Kitsap
Overlake
Puyallup
Roosevelt
Seattle Prep
Snohomish
Spanaway Lake
Stadium
Tahoma
Wenatchee
#16 Seed
#17 Seed
3rd Place
4th Place
Play-In Winner
Snohomish (JV)
St. Mary's Academy
TBD
Alki
Nisqually
North Sound
Peninsula
Snoqualmie
Schedule
Date
Time
Teams
Location
Official(s)
Sat 3/3/2012
11:00a
(Exh)
Snohomish 1
at
Garfield 1
Snohomish - Harvey Air Field
11:00a
(Exh)
Lake Tapps 1
at
Snohomish (JV) 1
Snohomish - Harvey Air Field
12:45p
(Exh)
Snohomish (JV) 1
at
Garfield 1
Snohomish - Harvey Air Field
12:45p
(Exh)
Lake Tapps 1
at
Snohomish 1
Snohomish - Harvey Air Field
2:15p
(Exh)
Lake Tapps 1
at
Garfield 1
Snohomish - Harvey Air Field
2:15p
(Pra)
Snohomish 1
and
Snohomish (JV) 1
Snohomish - Harvey Air Field
Mon 3/12/2012
5:30p
Bellevue 22
at Bethel 3
Bethel High School
Jennifer Frapwell
Jeff Gillard
7:00p
North Kitsap 6 at
Spanaway Lake 7
Bethel High School
Jeff Gillard
Jennifer Frapwell
7:00p
Issaquah 12
at Eastside Catholic 11
Eastside Catholic School
Duke Kamstra
Kaitlyn Kamstra
8:00p
Overlake 9 at
Mercer Island 21
Mercer Island HS Stadium A
Jamie Weaver
Lauren Schwartz-Ryman
Tue 3/13/2012
5:40p
Lake Sammamish 20
at Klahowya 5
Central Kitsap Junior High
Jennifer Frapwell
Bob Vasta
5:30p
Garfield 3 at
Lakeside 19
Lakeside Upper School
Jamie Weaver
Scott Ohsman
5:30p
Kennedy 4 at
Roosevelt 18
Lower Woodland
Jennifer TeStrake
Hanna Prange
Wed 3/14/2012
7:45p
Issaquah 11
at Bainbridge 10
Bainbridge Stadium
Bob Vasta
Jeanette Wake
5:30p
Eastside Catholic 20
at Graham-Kapowsin 1
Bethel High School
Jeff Gillard
Jennifer Frapwell
7:00p
Stadium 15
at Bethel 8
Bethel High School
Jennifer Frapwell
Jeff Gillard
5:00p
Curtis at Puyallup
(No Referees)
Heritage Fields-Puyallup
7:00p
Overlake 17
at Mukilteo 4
Kamiak High School
Dan Wright
Sandy Weyrauch
5:30p
Snohomish 18
at Holy Names 2
Magnuson Park 4
Edith Harris
Collette Spencer
5:30p
Mercer Island 18
at Bellevue East 17
Robinswood
Jamie Weaver
Duke Kamstra
6:00p
Tahoma 5 at
North Kitsap 7
Strawbery Field - North Kitsap
Brian Arcement
Thu 3/15/2012
6:30p
Evergreen 8 at
Bellevue 24
Bellevue HS Stadium
Jamie Weaver
Kim Gunnerson
5:30p
Lake Tapps 14
at Bellarmine Prep 8
Mount Tahoma
Jeff Gillard
Cassandra Gorell
Fri 3/16/2012
5:30p
Bellevue East 16
at Ballard 5
Ballard High School
Dan Wright
Angie Kaake
12:00p
(Exh) Holy Names 3 at
St. Mary's Academy 13
Buckman Field
7:00p
Tahoma 0 at
Eastside Catholic 24
Eastside Catholic School
Tsering Short
Jamie Weaver
5:00p
Mukilteo 12
at Puyallup 9
Heritage Fields-Puyallup
Jennifer Frapwell
Jeff Gillard
6:00p
Stadium 1 at
Roosevelt 17
Lower Woodland
Matt Bussman
7:15p
Seattle Prep 7 at
Issaquah 17
Skyline HS Field #2
Troy Roper
Scott Ohsman
Jeff Grose - OD
Sat 3/17/2012
1:00p
Bellarmine Prep 15
at
Evergreen 15
(Overtime)
McKenzie Field
Travis Bonnett
Peter Erickson
12:15p
Snohomish 20
at Wenatchee 0
Wenatchee - Westside HS
Mon 3/19/2012
7:30p
Nathan Hale 6
at Lake Tapps 3
Auburn High School
Kim Gunnerson
Mark Hahn
6:30p
Klahowya 14
at Graham-Kapowsin 2
Bethel High School
Stephanie Jenkins-Napoli
7:00p
Bethel 1 at
Curtis 22
Curtis HS Stadium
Jeff Gillard
Hanna Prange
4:00p
Lake Sammamish 5 at
Lakeside 8
Lakeside Upper School
Edith Harris
Bob Vasta
8:00p
Bainbridge 15
at
Mercer Island 15
Mercer Island - Stadium
Jennifer Frapwell
Tsering Short
Tue 3/20/2012
5:30p
Roosevelt 9 at
Holy Names 13
Magnuson Park 4
Lauren Schwartz-Ryman
5:30p
Issaquah 19
at Bellarmine Prep 1
Mason Middle School
Jeff Gillard
Cassandra Gorell
7:00p
Bellevue 19
at Stadium 13
Stadium High School
Jennifer Frapwell
Kim Gunnerson
7:00p
Kennedy 9
at Tahoma 5
Tahoma HS Stadium Field
Angie Kaake
Wed 3/21/2012
7:45p
Bellevue East 6 at
Bainbridge 16
Bainbridge Stadium
Bob Vasta
Mark Hahn
6:30p
Curtis 18
at Graham-Kapowsin 5
Bethel High School
Jennifer Frapwell
Stephanie Jenkins-Napoli
4:00p
Overlake 6 at
Lakeside 11
Lakeside Upper School
Jillian Gant-Cline
Jeanette Wake
6:00p
Eastside Catholic 13
at Nathan Hale 6
Lower Summit East
Edith Harris
7:30p
Seattle Prep 9 at
Snohomish 11
Snohomish - Glacier Peak HS
Janet Lennon-Jones
Duke Kamstra
Thu 3/22/2012
7:15p
Forest Ridge 3 at
Issaquah 22
Eastlake Community HS Field
Duke Kamstra
Janet Lennon-Jones
5:00p
Evergreen 4 at
Kennedy 16
Kennedy High School
Jennifer Frapwell
Jennifer TeStrake
5:30p
Ballard 13 at
Roosevelt 19
Lower Woodland
Lauren Schwartz-Ryman
Angie Kaake
6:00p
Bethel 8 at
North Kitsap 19
Strawbery Field - North Kitsap
Brian Arcement
Camille Newman
7:00p
Wenatchee 12
at Tahoma 4
Tahoma HS Stadium Field
Kim Gunnerson
Jeff Gillard
Fri 3/23/2012
6:00p
Bellarmine Prep 6 at
Spanaway Lake 9
Bethel High School
Stephanie Jenkins-Napoli
7:30p
Eastside Catholic 14
at Mukilteo 6
Kamiak High School
Jillian Gant-Cline
Scott Ohsman
6:00p
Graham-Kapowsin 4 at
Garfield 17
Magnuson Park 1
Edith Harris
6:00p
Holy Names 3 at
Lake Sammamish 11
Marymoor #9
Dan Wright
Janet Lennon-Jones
5:30p
Klahowya 8 at
Overlake 17
Overlake School
Sandy Weyrauch
Troy Roper
Sat 3/24/2012
1:00p
North Kitsap 11 at
Evergreen 14
McKenzie Field
Cameron Molyneux
Peter Erickson
2:30p
Puyallup 0 at
Wenatchee 15
Wenatchee - Walla Walla Park
Mark Hahn
Jeff Grose
Mon 3/26/2012
7:30p
Lakeside 8 at
Bainbridge 14
Bainbridge Stadium
Kim Gunnerson
Jeanette Wake
6:00p
Kennedy 12
at Spanaway Lake 8
Bethel High School
Jennifer Frapwell
5:30p
Tahoma 6 at
Roosevelt 18
Lower Woodland
Dan Wright
Jennifer TeStrake
5:30p
Wenatchee 6 at
Overlake 18
Overlake School
Scott Ohsman
7:00p
Bellevue 3 at
Issaquah 20
Robinswood
Angie Kaake
Sandy Weyrauch
Tue 3/27/2012
5:30p
North Kitsap 7 at
Ballard 15
Ballard High School
Hanna Prange
Lauren Schwartz-Ryman
4:00p
Bethel 5 at
Nathan Hale 18
Lower Summit East
Hilary Pentz
Jillian Gant-Cline
5:30p
Klahowya 15
at Garfield 11
Magnuson Park 1
Edith Harris
Anne Safer
5:30p
Lake Tapps 4 at
Holy Names 17
Magnuson Park 4
Kim Gunnerson
Sandy Weyrauch
6:00p
Mercer Island 8 at
Lake Sammamish 11
Marymoor #9
Troy Roper
Jamie Weaver
5:30p
Forest Ridge 18
at Bellarmine Prep 4
Mason Middle School
Jeff Gillard
Wed 3/28/2012
7:45p
Seattle Prep 7 at
Bainbridge 22
Bainbridge Stadium
Bob Vasta
Duke Kamstra
6:30p
Wenatchee 12 at
Bellevue 13
Bellevue HS Stadium
Dan Wright
Collette Spencer
7:00p
Spanaway Lake 9 at
Curtis 18
Curtis HS Stadium
Jennifer Frapwell
Jeff Gillard
5:30p
Snohomish 20
at Bellevue East 12
Robinswood
Hanna Prange
Edith Harris
4:00p
Nathan Hale 8 at
Forest Ridge 17
Wilburton Hill Park
Elizabeth Shields
Thu 3/29/2012
5:30p
Ballard 17
at Bethel 6
Bethel High School
Jennifer Frapwell
5:45p
Holy Names 9
at Klahowya 8
Central Kitsap Junior High
Bob Vasta
7:30p
Lakeside 16
at Mercer Island 15
Mercer Island - Stadium
Hilary Pentz
Jamie Weaver
5:30p
Stadium 5 at
Overlake 17
Overlake School
Kim Gunnerson
Sandy Weyrauch
6:00p
Graham-Kapowsin 16
at North Kitsap 15
Strawbery Field - North Kitsap
Brian Arcement
Fri 3/30/2012
7:30p
Mukilteo 12 at
Lake Tapps 14
Auburn Riverside High School
Jeanette Wake
Suzanne Replinger
6:00p
Snohomish 13
at Issaquah 11
Issaquah High School Stadium
Dan Wright
Janet Lennon-Jones
6:00p
Bellevue East 20
at Bellarmine Prep 4
Mason Middle School
Cassandra Gorell
Jennifer Frapwell
5:00p
Nathan Hale 17
at Tahoma 4
Tahoma HS - Hoyt field
Sandy Weyrauch
Jeff Gillard
Sat 3/31/2012
1:00p
Forest Ridge 20
at Evergreen 7
McKenzie Field
Peter Erickson
Cameron Molyneux
Mon 4/2/2012
7:30p
Ballard 9 at
Eastside Catholic 16
Eastside Catholic School
Sandy Weyrauch
Dan Wright
3:45p
Roosevelt 8 at
Seattle Prep 16
Magnuson Park 1
Bob Vasta
7:00p
Issaquah 18
at Holy Names 3
Robinswood
Bob Vasta
Collette Spencer
Tue 4/3/2012
6:30p
Kennedy 8 at
Bellevue 21
Bellevue HS Stadium
Kim Gunnerson
Sandy Weyrauch
6:00p
Garfield 13
at
Nathan Hale 13
Lower Summit East
Edith Harris
Chloe Dee
4:00p
Lake Tapps 9 at
Forest Ridge 20
Robinswood
Sandy Weyrauch
Troy Roper
Wed 4/4/2012
6:00p
Seattle Prep 20
at Eastside Catholic 12
Eastside Catholic School
Bob Vasta
Lorrie McKay
6:30p
Holy Names 5 at
Bellevue East 13
Interlake High School
Jamie Weaver
Duke Kamstra
Thu 4/5/2012
5:30p
Garfield 14
at Ballard 10
Ballard High School
Jennifer TeStrake
Edith Harris
6:30p
Forest Ridge 17
at Bellevue 16
Bellevue HS Stadium
Jamie Weaver
Elizabeth Shields
6:00p
Bellarmine Prep 9 at
Kennedy 21
Sunset Park
Jennifer Frapwell
Chloe Dee
Mon 4/9/2012
7:30p
Klahowya 16
at Curtis 13
Curtis HS Stadium
Jennifer Frapwell
Jeff Gillard
5:00p
Spanaway Lake 10 at
Nathan Hale 16
Magnuson Park 2
Ilsa Govan
Dan Wright
Tue 4/10/2012
7:45p
Lake Sammamish 9 at
Bainbridge 17
Bainbridge Stadium
Bob Vasta
Jamie Weaver
6:00p
Roosevelt 23
at Garfield 11
Magnuson Park 1
Jennifer TeStrake
Chloe Dee
6:00p
Puyallup 16
at Stadium 15
Mason Middle School
Jeff Gillard
7:30p
Mercer Island 20
at Snohomish 18
Snohomish - Glacier Peak HS
Kim Gunnerson
Lorrie McKay
Wed 4/11/2012
6:00p
Wenatchee 4 at
Ballard 7
(Rainout)
Ballard High School
Edith Harris
Lauren Schwartz-Ryman
5:00p
Evergreen 19
at Graham-Kapowsin 9
Bethel High School
Jennifer Frapwell
Jeff Gillard
8:00p
Lake Tapps 21
at Spanaway Lake 5
Bethel High School
Jeff Gillard
Jennifer Frapwell
7:00p
Mukilteo 6 at
Curtis 14
Curtis HS Stadium
Mark Hahn
Thu 4/12/2012
6:00p
Tahoma at Bethel
(No Referees)
Bethel High School
5:30p
Nathan Hale 18
at Roosevelt 14
Lower Woodland
Jennifer TeStrake
Chloe Dee
5:30p
Puyallup 11 at
Garfield 22
Magnuson Park 1
Duke Kamstra
Jessica Naluai
6:15p
Mercer Island 23
at Stadium 6
Mason Middle School
Jennifer Frapwell
Cassandra Gorell
Fri 4/13/2012
5:30p
Mukilteo 10 at
Ballard 16
Ballard High School
Angie Kaake
Dan Wright
7:30p
Bainbridge 19
at Snohomish 6
Snohomish - Glacier Peak HS
Kim Gunnerson
Edith Harris
6:00p
Puyallup 13
at North Kitsap 3
Strawbery Field - North Kitsap
Jennifer Frapwell
Russell Poffenroth
Sat 4/14/2012
1:00p
Tahoma 5 at
Evergreen 11
McKenzie Field
Cameron Molyneux
Peter Erickson
12:15p
Graham-Kapowsin 1 at
Wenatchee 16
Wenatchee - Westside HS
Sandy Weyrauch
Mon 4/16/2012
7:00p
Spanaway Lake 12
at Bethel 10
Bethel High School
Cassandra Gorell
6:00p
Curtis 16
at
Stadium 16
Stadium High School
Jennifer Frapwell
Jeff Gillard
Tue 4/17/2012
5:30p
Klahowya 15 at
Seattle Prep 19
Magnuson Park 4
Bob Vasta
Haly Rylko
7:30p
Mukilteo 5 at
Snohomish 25
Snohomish - Glacier Peak HS
Matt Bussman
Dan Wright
4:00p
Graham-Kapowsin 4 at
Tahoma 13
Tahoma HS - Hoyt field
Hilary Pentz
Jamie Weaver
Wed 4/18/2012
7:30p
Puyallup 19
at Lake Tapps 16
Auburn Riverside High School
Jennifer Frapwell
Lyn Porterfield
7:45p
Bellarmine Prep 5 at
Bainbridge 21
Bainbridge Stadium
Bob Vasta
Camille Newman
6:15p
North Kitsap 0 at
Klahowya 17
Klahowya Secondary School
Russell Poffenroth
Jeff Gillard
5:30p
Wenatchee 3 at
Lakeside 16
Lakeside Upper School
Suzanne Replinger
Carl Schlossman
6:30p
Issaquah 1 at
Lake Sammamish 15
Marymoor #9
Ilsa Govan
Duke Kamstra
5:30p
Seattle Prep 19
at Kennedy 7
Sunset Park
Edith Harris
Marisa DeLaGarza
4:00p
Bellevue East 13
at Bellevue 10
Wilburton Hill Park
Sandy Weyrauch
Elizabeth Shields
Thu 4/19/2012
6:00p
Graham-Kapowsin 7 at
Spanaway Lake 12
Bethel High School
Jennifer Frapwell
Carl Schlossman
7:00p
Forest Ridge 11 at
Eastside Catholic 14
Eastside Catholic School
Kim Gunnerson
Jamie Weaver
8:00p
Holy Names 3 at
Mercer Island 18
Mercer Island - Stadium
Jeanette Wake
Edith Harris
Fri 4/20/2012
7:30p
Lakeside 18
at Mukilteo 1
Goddard Stadium - Mariner HS
Sandy Weyrauch
Dan Wright
6:30p
Eastside Catholic 16 at
Bellevue East 19
Interlake High School
Ilsa Govan
Jamie Weaver
6:00p
Bellarmine Prep 10 at
Stadium 20
Mason Middle School
Caitlin Webb
Cassandra Gorell
4:00p
Lake Sammamish 21
at Forest Ridge 9
Robinswood
Tom Naab
Mike Bucy
7:15p
Overlake 7 at
Issaquah 9
Skyline HS Field #2
Matt Bussman
Suzanne Replinger
Sat 4/21/2012
11:00a
(Exh)
Issaquah 15
at Roosevelt 9
Magnuson Park 1
Carrie Sandvick
Kim Gunnerson
1:00p
Bethel 5 at
Evergreen 16
McKenzie Field
Travis Bonnett
Peter Erickson
12:30p
Spanaway Lake 3 at
Wenatchee 12
Wenatchee - Westside HS
Jeff Gillard
Mon 4/23/2012
7:00p
Bainbridge 22
at Curtis 3
Curtis HS Stadium
Jennifer Frapwell
Jeff Gillard
4:00p
Snohomish 22
at Nathan Hale 1
Lower Summit East
Edith Harris
Lyn Porterfield
8:00p
Kennedy 0 at
Mercer Island 24
Mercer Island - Stadium
Kim Gunnerson
Angie Kaake
3:45p
Bellevue East 10
at
Overlake 10
Overlake School
Troy Roper
Mike Bucy
Tue 4/24/2012
7:00p
Bellevue 15 at
Eastside Catholic 22
Eastside Catholic School
Matt Bussman
Lorrie McKay
5:15p
Lakeside 19
at Roosevelt 4
Lower Woodland
Chloe Dee
Sandy Weyrauch
3:45p
Ballard 6 at
Seattle Prep 17
Magnuson Park 1
Hilary Pentz
Troy Roper
5:30p
Garfield 10 at
Holy Names 14
Magnuson Park 4
Hilary Pentz
Troy Roper
4:00p
Overlake 18
at Forest Ridge 7
Robinswood
Tom Naab
Mike Bucy
6:00p
Bellarmine Prep 16
at North Kitsap 12
Strawbery Field - North Kitsap
Camille Newman
Russell Poffenroth
7:00p
Lake Tapps 17
at Tahoma 9
Tahoma HS Stadium Field
Cassandra Gorell
Jennifer Frapwell
Wed 4/25/2012
6:00p
Lakeside 19
at Klahowya 6
Central Kitsap Junior High
Bob Vasta
Camille Newman
6:30p
Evergreen 5 at
Puyallup 7
Glacier View Junior High
Hanna Prange
Travis Bonnett
7:30p
Roosevelt 10
at
Mukilteo 10
Kamiak High School
Dan Wright
Sandy Weyrauch
5:30p
Lake Sammamish 18
at Bellevue East 7
Robinswood
Janet Lennon-Jones
Tom Naab
8:00p
Bainbridge 22
at Stadium 6
Stadium High School
Jeff Gillard
Thu 4/26/2012
6:00p
Mercer Island 21
at Garfield 9
Magnuson Park 1
Hilary Pentz
Chloe Dee
5:00p
Holy Names 4 at
Seattle Prep 13
Magnuson Park 4
Edith Harris
Jessica Naluai
6:00p
Klahowya 19
at Bellarmine Prep 5
Mason Middle School
Cassandra Gorell
Jennifer Frapwell
6:00p
Eastside Catholic 8 at
Overlake 16
Overlake School
Troy Roper
Mike Bucy
Fri 4/27/2012
7:30p
Graham-Kapowsin 3 at
Lake Tapps 15
Auburn High School
Jeff Grose
5:30p
Kennedy 11 at
Ballard 12
Ballard High School
Hilary Pentz
Angie Kaake
7:30p
North Kitsap 7 at
Curtis 22
Curtis HS Stadium
Cassandra Gorell
Jennifer Frapwell
7:30p
Nathan Hale 11
at
Mukilteo 11
Kamiak High School
Dan Wright
Edith Harris
6:30p
Snohomish 14 at
Lake Sammamish 15
Marymoor #9
Jessica Naluai
Hanna Prange
4:00p
Bellevue East 18
at Forest Ridge 13
Robinswood
Tom Naab
Mike Bucy
7:15p
Lakeside 10 at
Issaquah 12
Skyline HS Field #2
Janet Lennon-Jones
Duke Kamstra
Sat 4/28/2012
1:00p
Spanaway Lake 8 at
Evergreen 18
McKenzie Field
Peter Erickson
Travis Bonnett
3:00p
Evergreen 11 at
Mukilteo 17
McKenzie Field
Peter Erickson
Travis Bonnett
12:15p
Roosevelt 12
at Wenatchee 11
Wenatchee - Westside HS
Jessica Naluai
Dan Wright
Mon 4/30/2012
7:00p
Bellevue 17
at Lake Tapps 14
Auburn Riverside High School
Tsering Short
Hanna Prange
6:00p
Puyallup at Graham-Kapowsin
(No Referees)
Bethel High School
4:30p
Curtis 6 at
Kennedy 15
Kennedy High School
Edith Harris
Dan DeYoung
6:00p
Bainbridge 22
at Klahowya 4
Klahowya Secondary School
Bob Vasta
Jennifer Frapwell
6:00p
Seattle Prep 17
at Garfield 12
Magnuson Park 1
Jessica Naluai
Lorrie McKay
8:00p
Ballard 5 at
Mercer Island 18
Mercer Island - Stadium
Jennifer TeStrake
Carl Schlossman
6:30p
Lake Sammamish 12
at Overlake 7
Overlake School
Tom Naab
Mike Bucy
6:00p
Stadium 25
at North Kitsap 9
Strawbery Field - North Kitsap
Camille Newman
Russell Poffenroth
Tue 5/1/2012
6:00p
Bethel 6 at
Puyallup 13
Glacier View Junior High
Jeff Grose
Hanna Prange
7:00p
Holy Names 14
at Kennedy 5
Kennedy High School
Lauren Schwartz-Ryman
Jeanette Wake
6:00p
Wenatchee 7 at
Nathan Hale 8
Lower Summit East
Hilary Pentz
Lyn Porterfield
3:45p
Stadium 11 at
Seattle Prep 19
Magnuson Park 1
Hilary Pentz
Edith Harris
4:00p
Curtis 10 at
Forest Ridge 21
Robinswood
Tom Naab
Mike Bucy
7:30p
Lakeside 15
at Snohomish 9
Snohomish - Glacier Peak HS
Matt Bussman
Duke Kamstra
Jennifer Frapwell
4:00p
Spanaway Lake 9
at Tahoma 5
Tahoma HS Stadium Field
Kim Gunnerson
Jeff Gillard
Wed 5/2/2012
7:45p
North Kitsap 2 at
Bainbridge 22
Bainbridge Stadium
Bob Vasta
Camille Newman
6:30p
Overlake 17
at Bellevue 7
Bellevue HS Stadium
Jamie Weaver
Kim Gunnerson
6:00p
Lake Tapps 24
at Bethel 6
Bethel High School
Jennifer Frapwell
5:30p
Forest Ridge 11 at
Garfield 17
Magnuson Park 1
Hanna Prange
Edith Harris
6:00p
Eastside Catholic 7 at
Lake Sammamish 14
Marymoor #9
Janet Lennon-Jones
Ilsa Govan
7:00p
Tahoma 4 at
Puyallup 6
Tahoma HS Stadium Field
Jeff Gillard
Thu 5/3/2012
6:00p
Curtis 6 at
Bellarmine Prep 11
Bellarmine Prep School
Jeff Grose
8:00p
Puyallup 12
at Spanaway Lake 9
Bethel High School
Cassandra Gorell
Jennifer Frapwell
6:30p
Garfield 11 at
Kennedy 12
Kennedy High School
Carl Schlossman
Dan DeYoung
6:00p
Stadium 9 at
Klahowya 23
Klahowya Secondary School
Camille Newman
Bob Vasta
5:00p
Mercer Island 20
at Seattle Prep 15
Magnuson Park 1
Eline Cove
Hilary Pentz
4:00p
Issaquah 11
at Bellevue East 9
Robinswood
Tom Naab
Kim Gunnerson
7:30p
Roosevelt 7 at
Snohomish 22
Snohomish - Glacier Peak HS
Carrie Sandvick
Dan Wright
5:00p
Mukilteo 7 at
Wenatchee 14
Wenatchee High School
Brad Schock
Fri 5/4/2012
3:45p
Nathan Hale 1 at
Lakeside 19
Lakeside Upper School
Dan Wright
Hanna Prange
5:00p
Ballard 8 at
Holy Names 19
Magnuson Park 4
Hilary Pentz
Angie Kaake
6:15p
Bellevue 3 at
Lake Sammamish 19
Marymoor #9
Jessica Naluai
Ilsa Govan
Sat 5/5/2012
1:00p
Bethel 8 at
Graham-Kapowsin 12
Bethel High School
Jeff Grose
Lyn Porterfield
6:15p
Evergreen 11 at
Lake Tapps 12
Enumclaw Field House
Jeff Grose
Jennifer Frapwell
Sun 5/6/2012
2:00p
(Pla) Roosevelt 12 at
Eastside Catholic 15
Marymoor Park #4 (turf)
Kim Gunnerson
Hanna Prange
Mon 5/7/2012
7:45p
(Pla) Eastside Catholic 8 at
Bainbridge 22
Bainbridge Stadium
Kareen Kreutziger
Kim Gunnerson
6:30p
(Pla) Evergreen 1 at
Lake Sammamish 19
Marymoor #9
Jennifer Frapwell
Jessica Naluai
7:30p
(Pla) Lake Tapps 5 at
Snohomish 19
Snohomish - Glacier Peak HS
Jamie Weaver
Kaitlyn Kamstra
Tue 5/8/2012
7:15p
(Pla) Klahowya 8 at
Issaquah 17
Eastlake Community HS Field
Janet Lennon-Jones
Jeff Grose
6:00p
(Pla) Stadium 2 at
Lakeside 19
Lakeside Upper School
Hilary Pentz
Marisa DeLaGarza
6:00p
(Pla) Puyallup 6 at
Seattle Prep 18
Magnuson Park 1
Jeff Gillard
Lauren Schwartz-Ryman
6:00p
(Pla) Holy Names 6 at
Mercer Island 18
Mercer Island - Stadium
Jennifer Frapwell
Tsering Short
6:30p
(Pla) Nathan Hale 4 at
Overlake 15
Overlake School
Duke Kamstra
Edith Harris
Thu 5/10/2012
7:30p
(Pla) Overlake 5 at
Bainbridge 17
Bainbridge Stadium
Marisa DeLaGarza
Edith Harris
6:30p
(Pla) Snohomish 9 at
Lake Sammamish 17
Marymoor #9
Jennifer Frapwell
Jamie Weaver
Fri 5/11/2012
6:00p
(Pla) Seattle Prep 5 at
Lakeside 17
Lakeside Upper School
Janet Lennon-Jones
Hanna Prange
7:00p
(Pla)
Mercer Island 21
at Issaquah 10
Skyline HS Field #2
Duke Kamstra
Lauren Schwartz-Ryman
Tue 5/15/2012
7:45p
(Pla) Mercer Island 18 at
Bainbridge 24
Bainbridge Stadium
Janet Lennon-Jones
Kim Gunnerson
Hilary Pentz
4:30p
(Pla) Lakeside 8 at
Lake Sammamish 14
Lakeside Upper School
Jeff Grose
Edith Harris
Jamie Weaver
Sat 5/19/2012
11:00a
Mercer Island 5 at
Lakeside 12
Eastside Catholic School
Marisa DeLaGarza
Edith Harris
Kim Gunnerson
2:00p
(Pla) Lake Sammamish at Bainbridge
Eastside Catholic School
Janet Lennon-Jones
Duke Kamstra
Jennifer Frapwell
The playoff tournament is online
This game has been postponed
This is a makeup game
WSLA website
Contact WSLA
narrow
|
normal
Printable page