(this is a closed league - please view Related Leagues)
Help
Contact Sportability
Home
WBLA Home
League Home
Evaluations
Schedule
Standings
Head to Head
Playoffs
Rosters
Player Statistics
Goalie Statistics
Locations
Notices
FAQ
Washington High School Boys Lacrosse
>
2010 WHSBLA Division II
>
Schedule
Schedule Filter
Show
All Teams
Blanchet
Franklin
Garfield
Gig Harbor
Highline
Klahowya
Lake Washington
Liberty
Lynnwood
Mt. Si
Nathan Hale
North County
North Kitsap
Port Angeles
Providence
Redmond
Roosevelt
Sammamish
San Juan
Selah
Silver Lake
Skagit Valley
Snohomish
South Kitsap
Stanwood
Three Rivers
Wenatchee
Whatcom
Woodinville
Bellevue "C"
Coeur d’Alene
Eastlake
Eastside Catholic
Gonzaga Prep
Hermiston
Issaquah JV
Lakeside
Liberty (OR)
Mercer Island JV
Mukilteo
Northshore
Overlake
Seattle Prep
Tacoma JV
Tahoma
Cascade Conference
Eastern Conference
Evergreen Conference
Metro Conference
Olympic Conference
Skagit Conference
Schedule
Date
Time
Teams
Location
Official(s)
Sat 3/13/2010
3:00p
Sammamish 13
at Klahowya 2
Central Kitsap MS
Mark Jacques
Kevin Boyle
3:00p
(Pra)
Blanchet 0
and
Lakeside 0
(Short Game)
Lakeside HS
Duplicate Game -
Mon 3/15/2010
5:00p
(NL) Seattle Prep 7 at
Snohomish 9
Harvey Field
Peter Sandford
Mitchell Peebles
Tue 3/16/2010
5:00p
Roosevelt 4
at Blanchet 3
Blanchet HS
Brian Main
Steve McGlocklin
5:00p
South Kitsap 6 at
Klahowya 18
Central Kitsap MS
Jeff Thayer
Bob Darling
5:00p
Nathan Hale 7 at
Garfield 9
Genesee Park
Eddie Travers
Kurt Zumdieck
5:00p
Sammamish 13
at Mt. Si 0
Mt. Si HS Freshman Campus
Mitchell Peebles
5:30p
Woodinville 15
at Silver Lake 2
Cascade HS
Michael Ellis
Peter Sandford
6:30p
Stanwood 14
at Skagit Valley 5
Mt. Vernon HS
Rocky Goodhope
Neal Ambrose
7:00p
Redmond 4 at
Lake Washington 10
Lake Washington HS
Edward Tharp
Marcus Chen
7:00p
Providence 11 at
Lynnwood 17
Meadowdale HS
Jim OBrien
Elliott Thompson
7:00p
Port Angeles 6
at Gig Harbor 5
Peninsula HS
Johnathan Ashley
Jesse Savage
Wed 3/17/2010
4:30p
Highline 0 at
Franklin 1
(Forfeit)
Franklin HS
Eddie Travers
Ron Wright
7:00p
Selah 6 at
Three Rivers 14
Badger Mountain Park
Eric Anderson
David Blethen
7:30p
Whatcom 3 at
Snohomish 11
Glacier Peak HS
Will Odell
Stan Kosick
Thu 3/18/2010
5:00p
North Kitsap 4 at
Klahowya 15
Central Kitsap MS
Bob Darling
Jeff Thayer
5:00p
Lake Washington 17
at Mt. Si 0
Mt. Si HS Freshman Campus
Mitchell Peebles
Kurt Zumdieck
5:00p
Whatcom 6
at Skagit Valley 5
Skagit River Park
Elliott Thompson
5:00p
Gig Harbor 12
at South Kitsap 8
Veterans Memorial Park
Peter Mafteiu
Mike Benjamin
7:00p
Providence 14
at Woodinville 7
Woodinville HS
Edward Tharp
Michael Ellis
Fri 3/19/2010
4:30p
Roosevelt 15
at Franklin 1
Franklin HS
Erik Smith
John Wherry
5:00p
(NL) Wenatchee 3 at
Coeur d’Alene 4
Idaho
Out of League -
Out of League -
5:30p
Snohomish 12
at Silver Lake 0
Cascade HS
Edward Tharp
5:45p
Highline 6 at
Nathan Hale 11
Jane Addams MS
Joseph DiChiaro III
Elliott Thompson
6:00p
San Juan 6 at
Lynnwood 12
Meadowdale HS
Mitchell Peebles
Steve McGlocklin
7:00p
Liberty 0 at
Sammamish 16
Interlake HS
Adam Smith
Chris Long
7:00p
Blanchet 11
at Selah 2
Selah Middle School
Eric Anderson
David Blethen
Sat 3/20/2010
2:00p
Blanchet 9
at Three Rivers 7
Badger Mountain Park
Eric Anderson
David Blethen
2:00p
(NL)
Wenatchee 10
at Gonzaga Prep 5
Idaho
Out of League -
3:00p
North Kitsap 13
at Liberty 2
Liberty HS
Mitchell Peebles
Michael Ellis
3:00p
(NL) Gig Harbor 9 at
North County 14
Peninsula HS
Johnathan Ashley
Kevin Boyle
3:00p
Port Angeles 1 at
Redmond 9
Redmond HS
Elliott Thompson
Rich Burke
7:30p
Skagit Valley 5 at
San Juan 15
Friday Harbor HS
Brian Main
Mon 3/22/2010
5:45p
Blanchet 12
at Nathan Hale 6
Jane Addams MS
Mitchell Peebles
Peter Sandford
Tue 3/23/2010
5:00p
Redmond 13
at Liberty 0
Marymoor Park #5
Mitchell Peebles
Elliott Thompson
5:00p
Sammamish 6 at
Lake Washington 9
Northwest University
Sean Upchurch
Rich Burke
5:00p
San Juan 7
at Stanwood 6
(Overtime)
Stanwood Middle School
Jim Franklin
Peter Sandford
5:00p
North County 8 at
Whatcom 13
Whatcom C.C.
Rocky Goodhope
Neal Ambrose
5:30p
Port Angeles 10
at North Kitsap 3
North Kitsap HS
Jeff Thayer
Bob Darling
6:00p
Skagit Valley 13
at Silver Lake 5
Walter Hall Park
Mike Benjamin
Steve McGlocklin
7:00p
Klahowya 18
at Gig Harbor 11
Gig Harbor HS
Peter Mafteiu
Jesse Savage
7:30p
Providence 0 at
Snohomish 1
(Forfeit)
Glacier Peak HS
Brian Main
Gene OHara
Wed 3/24/2010
5:00p
Franklin 0 at
Blanchet 14
Blanchet HS
Elliott Thompson
Mitchell Peebles
5:30p
Nathan Hale 4 at
Roosevelt 9
Ballard HS
Jim Franklin
Adam Smith
7:00p
Lynnwood 17
at Woodinville 8
Woodinville HS
Michael Ellis
Chris Long
Thu 3/25/2010
5:00p
Redmond 18
at Mt. Si 0
Mt. Si HS Freshman Campus
Mitchell Peebles
Brian Main
5:30p
Gig Harbor 10
at North Kitsap 9
North Kitsap HS
Jeff Thayer
Bob Darling
Fri 3/26/2010
4:30p
Nathan Hale 15
at Franklin 1
Franklin HS
Elliott Thompson
Kurt Zumdieck
5:00p
Skagit Valley 14
at North County 5
Bender Fields
Rocky Goodhope
Neal Ambrose
5:00p
Highline 7 at
Garfield 11
Genesee Park
Peter Bonoff
Michael Bonoff
5:00p
Woodinville 7 at
Stanwood 12
Stanwood Middle School
Mitchell Peebles
David Reichgott
7:00p
(NL)
Eastside Catholic 9
at Roosevelt 7
Lower Woodland #7
Elliott Thompson
7:00p
Silver Lake 3 at
Providence 17
Lynnwood HS
Edward Tharp
Bowen Hadley
7:00p
Snohomish 13 at
Lynnwood 16
Meadowdale HS
Peter Mafteiu
Steve McGlocklin
7:00p
Wenatchee 11
at Selah 5
Selah Middle School
Eric Anderson
Patrick Kolbas
Sat 3/27/2010
11:00a
(NL)
Liberty (OR) 10
at Lake Washington 2
Lake Washington HS
Edward Tharp
Kurt Zumdieck
1:00p
Mt. Si 4 at
South Kitsap 11
Veterans Memorial Park
Neal Ambrose
Johnathan Ashley
2:00p
Whatcom 6 at
San Juan 9
Friday Harbor HS
Peter Bonoff
2:00p
Port Angeles 1 at
Sammamish 9
Interlake HS
Mitchell Peebles
3:00p
Three Rivers 6 at
Wenatchee 18
Wenatchee Valley College
Eric Anderson
Jim Dahl
Tue 3/30/2010
5:00p
South Kitsap 2 at
Port Angeles 7
Agnew Field
Jeff Thayer
Bob Darling
5:00p
Providence 20
at North County 4
Bender Fields
Jesse Savage
John Hammond
5:00p
Woodinville 6 at
Snohomish 12
Harvey Field
Edward Tharp
Joseph DiChiaro III
Wed 3/31/2010
5:30p
(NL)
Woodinville 5
at Bellevue "C" 4
(Overtime)
Chinook Middle School
Duplicate Game -
6:00p
Highline 3 at
Blanchet 14
Blanchet HS
Matthew McCarthy
Craig Poole
7:00p
Mt. Si 1 at
Sammamish 17
Interlake HS
Rich Burke
Elliott Thompson
Fri 4/2/2010
5:30p
Woodinville 3 at
Whatcom 9
Whatcom C.C.
Mitchell Peebles
Kurt Zumdieck
7:30p
(NL)
Mukilteo 10
at Snohomish 6
Glacier Peak HS
Andrew Assante
Rich Burke
Tue 4/6/2010
5:00p
Garfield 4 at
Roosevelt 13
Lower Woodland #7
Joseph DiChiaro III
Peter Bonoff
7:00p
(NL) Woodinville 5 at
Northshore 11
Bothell HS
Duplicate Game -
7:00p
(NL) Lynnwood 6 at
Tahoma 10
Maple View MS
Duplicate Game -
7:30p
Lake Washington 15
at Liberty 1
Liberty HS
Jesse Savage
Peter Bonoff
Wed 4/7/2010
5:00p
Providence 12
at Stanwood 5
Stanwood Middle School
Rob Quello
5:45p
(NL) Klahowya 7 at
Nathan Hale 11
Jane Addams MS
Steve McGlocklin
Adam Smith
7:00p
(NL) Liberty 1 at
Issaquah JV 16
Issaquah HS
Duplicate Game -
7:00p
Three Rivers 8
at Selah 6
Selah Middle School
Brian Main
Eric Anderson
Thu 4/8/2010
5:00p
Lynnwood 9
at Skagit Valley 7
Skagit River Park
Neal Ambrose
Rocky Goodhope
Fri 4/9/2010
5:00p
Lake Washington 6
at Redmond 2
Marymoor Park #5
Andrew Assante
Stan Kosick
5:30p
Klahowya 15
at North Kitsap 4
North Kitsap HS
Jeff Thayer
Bob Darling
6:00p
Franklin 2 at
Three Rivers 17
Badger Mountain Park
Eric Anderson
Ward TeGrotenhuis
7:30p
Snohomish 13
at Providence 8
Lynnwood HS
Edward Tharp
Peter Sandford
8:00p
Roosevelt 12
at Selah 3
Selah Middle School
Brian Main
Kurt Zumdieck
Sat 4/10/2010
2:00p
Roosevelt 9
at Three Rivers 8
Badger Mountain Park
Neal Ambrose
Eric Anderson
2:00p
Franklin 1 at
Wenatchee 13
Wenatchee Valley College
Jim Dahl
5:00p
Garfield 13
at Selah 6
Selah Middle School
Brian Main
David Blethen
7:00p
(NL)
Lynnwood 11
at Eastside Catholic 8
Eastside Catholic HS
Duplicate Game -
Sun 4/11/2010
1:00p
Garfield 3 at
Wenatchee 12
Wenatchee Valley College
Jim Dahl
Brad Schock
Mon 4/12/2010
5:00p
(NL)
Mercer Island JV 15
at Roosevelt 1
Lower Woodland #7
Adam Smith
Mitchell Peebles
5:30p
North County 6 at
Stanwood 17
Stanwood Middle School
Rocky Goodhope
Neal Ambrose
Tue 4/13/2010
5:00p
Klahowya 9
at Port Angeles 3
Agnew Field
Jeff Thayer
Bob Darling
5:00p
Nathan Hale 3 at
Blanchet 6
Blanchet HS
Joseph DiChiaro III
Peter Bonoff
5:00p
North County 3 at
Lynnwood 21
Brier Terrace Middle School
Michael Ellis
David Reichgott
5:00p
Franklin 3 at
Garfield 18
Genesee Park
Matthew McCarthy
Kurt Zumdieck
5:00p
Skagit Valley 3 at
Snohomish 10
Maple Ave Campus
Edward Tharp
Peter Sandford
7:00p
Whatcom 4 at
Providence 13
Lynnwood HS
Adam Smith
Sean Upchurch
Wed 4/14/2010
5:00p
Liberty 7
at Mt. Si 6
Mt. Si HS Freshman Campus
Rob Quello
Kurt Zumdieck
5:30p
Stanwood 13
at Silver Lake 3
Walter Hall Park
Jim OBrien
David Reichgott
5:45p
(NL)
Seattle Prep 13
at Nathan Hale 4
Jane Addams MS
Adam Smith
Elliott Thompson
6:00p
Sammamish 5
at Redmond 3
Marymoor Park #5
Marcus Chen
Harlan Worden
6:00p
San Juan 9
at Woodinville 4
Woodinville HS
Mitchell Peebles
Chris Long
7:00p
Gig Harbor 2 at
Lake Washington 15
Lake Washington HS
Joseph DiChiaro III
Timothy Jones
8:00p
Roosevelt 16
at Highline 6
Moshier Park
Steve McGlocklin
Brian Main
Thu 4/15/2010
5:00p
Gig Harbor 6 at
Port Angeles 12
Agnew Field
Jeff Thayer
Bob Darling
5:00p
Lynnwood 9 at
Stanwood 10
Stanwood Middle School
Brian Main
Paul McKillop
5:00p
North Kitsap 6
at South Kitsap 5
(Overtime)
Veterans Memorial Park
Peter Mafteiu
Fri 4/16/2010
5:00p
Snohomish 21
at North County 2
Bender Fields
Jesse Savage
5:00p
Selah 15
at Franklin 1
Franklin HS
Rob Quello
Kurt Zumdieck
5:00p
Three Rivers 5 at
Garfield 13
Genesee Park
Peter Mafteiu
Ron Wright
5:00p
Woodinville 6
at Skagit Valley 5
Skagit River Park
Elliott Thompson
5:00p
Silver Lake 6 at
Whatcom 21
Whatcom C.C.
Neal Ambrose
Rocky Goodhope
5:30p
Redmond 6 at
Klahowya 12
Klahowya Secondary
Erik Smith
5:30p
Sammamish 15
at North Kitsap 0
North Kitsap HS
Mark Jacques
Kevin Boyle
7:00p
Wenatchee 8
at Roosevelt 4
Lower Woodland #7
Brian Main
Adam Smith
Sat 4/17/2010
1:00p
Lake Washington 12
at Port Angeles 1
Agnew Field
Jeff Thayer
Bob Darling
1:00p
Liberty 8 at
South Kitsap 9
(Overtime)
Veterans Memorial Park
Kevin Boyle
Johnathan Ashley
2:00p
Providence 7 at
San Juan 17
Friday Harbor HS
Will Odell
Neal Ambrose
2:00p
Three Rivers 10
at Nathan Hale 6
Jane Addams MS
Ron Wright
Andrew Assante
2:00p
Selah 14 at
Highline 15
Manhattan School Park
Peter Mafteiu
Mike Benjamin
3:00p
Wenatchee 8
at Blanchet 5
Blanchet HS
Brian Main
Kurt Zumdieck
4:00p
Mt. Si 4 at
Gig Harbor 11
Peninsula HS
Johnathan Ashley
John Wherry
Mon 4/19/2010
7:00p
(NL) North Kitsap 0 at
Gig Harbor 1
(Forfeit)
Peninsula HS
Johnathan Ashley
Peter Mafteiu
Tue 4/20/2010
5:00p
Port Angeles 11
at South Kitsap 2
Veterans Memorial Park
Peter Mafteiu
Bob Darling
6:00p
(NL)
Three Rivers 15
at Hermiston 12
Oregon
Out of League -
7:00p
Liberty 0 at
Lake Washington 14
Lake Washington HS
Kevin Boyle
Joseph DiChiaro III
7:00p
Skagit Valley 3 at
Providence 9
Lynnwood HS
Mitchell Peebles
Jim OBrien
7:00p
Whatcom 5 at
Lynnwood 19
Meadowdale HS
Neal Ambrose
Will Odell
7:15p
Mt. Si 0 at
Redmond 16
Redmond HS
Michael Ellis
7:30p
Stanwood 5 at
Snohomish 19
Glacier Peak HS
Peter Sandford
Edward Tharp
8:00p
Garfield 6 at
Nathan Hale 7
(Overtime)
Jane Addams MS
Sean Upchurch
Chris Long
Wed 4/21/2010
5:30p
San Juan 15
at Silver Lake 2
Walter Hall Park
Neal Ambrose
6:00p
Selah 5 at
Wenatchee 17
Wenatchee Valley College
Jim Dahl
7:00p
South Kitsap 6 at
Gig Harbor 13
Peninsula HS
Jesse Savage
Jeff Thayer
7:00p
North County 2 at
Woodinville 10
Woodinville HS
Jim OBrien
Mitchell Peebles
8:00p
Franklin 4 at
Highline 11
Moshier Park
Kurt Zumdieck
Aaron Banchero
Thu 4/22/2010
5:00p
Whatcom 7 at
Stanwood 8
Stanwood Middle School
Neal Ambrose
7:00p
Mt. Si 3 at
Lake Washington 13
Lake Washington HS
Brian Main
7:00p
Sammamish 13
at Liberty 0
Liberty HS
Kevin Boyle
Kurt Zumdieck
Fri 4/23/2010
5:00p
Silver Lake 4 at
North County 17
Bender Fields
Rocky Goodhope
Jesse Savage
5:00p
Blanchet 12
at Garfield 7
Genesee Park
Brian Main
5:00p
Franklin 1 at
Roosevelt 16
Lower Woodland #7
Joseph DiChiaro III
Elliott Thompson
6:00p
South Kitsap 0 at
Redmond 13
Marymoor Park #5
Eddie Travers
Rich Burke
7:00p
Wenatchee 9
at Three Rivers 4
Badger Mountain Park
Patrick Kolbas
Eric Anderson
7:30p
Woodinville 2 at
Lynnwood 17
Lynnwood HS
Edward Tharp
7:30p
Nathan Hale 7
at Highline 5
Moshier Park
Brian Main
Timothy Jones
Sat 4/24/2010
2:00p
Snohomish 10
at San Juan 9
(Overtime)
Friday Harbor HS
Peter Bonoff
Michael Bonoff
2:00p
Gig Harbor 2 at
Sammamish 16
Interlake HS
Kevin Boyle
Kurt Zumdieck
2:00p
North Kitsap 1 at
Lake Washington 14
Lake Washington HS
Edward Tharp
2:00p
Port Angeles 9
at Liberty 3
Liberty HS
Rich Burke
Eddie Travers
2:00p
Klahowya 17
at Mt. Si 3
Mt. Si HS Freshman Campus
Erik Smith
Mon 4/26/2010
6:15p
(NL)
Northshore 14
at Lake Washington 13
(Overtime)
Lake Washington HS
Elliott Thompson
David Blethen
7:00p
Mt. Si 11 at
Liberty 12
Liberty HS
Rich Burke
Mitchell Peebles
Tue 4/27/2010
5:00p
San Juan 13
at North County 5
Bender Fields
Rocky Goodhope
Robert Smith
5:00p
Skagit Valley 2 at
Stanwood 7
Stanwood Middle School
Peter Sandford
Neal Ambrose
7:30p
Lynnwood 9 at
Providence 11
Lynnwood HS
Peter Bonoff
Jesse Savage
Wed 4/28/2010
5:00p
Roosevelt 8 at
Garfield 9
Genesee Park
Aaron Koransky
Aaron Banchero
5:30p
Port Angeles 6 at
Klahowya 11
Klahowya Secondary
John Wherry
Bob Darling
5:45p
Franklin 0 at
Nathan Hale 12
Jane Addams MS
Peter Sandford
Mitchell Peebles
6:00p
(NL) Tacoma JV 6 at
Gig Harbor 8
Cirque-Bridgeport Park
Peter Mafteiu
Mike James
7:00p
Redmond 2 at
Sammamish 4
Interlake HS
Chris Long
7:00p
Three Rivers 18
at Selah 10
Selah Middle School
Eric Anderson
David Blethen
7:00p
Silver Lake 0 at
Woodinville 18
Woodinville HS
David Reichgott
Neal Ambrose
8:00p
Blanchet 10
at Highline 6
Moshier Park
Rich Burke
Eddie Travers
Thu 4/29/2010
5:00p
San Juan 6
at Skagit Valley 5
Skagit River Park
Neal Ambrose
5:00p
Stanwood 10
at Whatcom 2
Whatcom C.C.
Jesse Savage
Rocky Goodhope
Fri 4/30/2010
4:30p
Garfield 16
at Franklin 1
Franklin HS
Michael Bonoff
Kurt Zumdieck
5:00p
Blanchet 6
at Roosevelt 5
Lower Woodland #7
Peter Mafteiu
Adam Smith
5:30p
(NL)
Sammamish 6
at North County 3
Bender Fields
John Hammond
Jesse Savage
5:30p
Lynnwood 17
at Silver Lake 2
Cascade HS
Neal Ambrose
6:00p
South Kitsap 3 at
Lake Washington 18
Marymoor Park #5
Elliott Thompson
Aaron Banchero
6:00p
Nathan Hale 4 at
Wenatchee 13
Wenatchee Valley College
Jim Dahl
Brad Schock
7:00p
Highline 4 at
Three Rivers 17
Badger Mountain Park
Eric Anderson
Ward TeGrotenhuis
7:00p
Klahowya 14
at Liberty 1
Liberty HS
Mitchell Peebles
Kurt Zumdieck
7:00p
Snohomish 12
at Woodinville 4
Woodinville HS
Brian Main
Will Odell
Sat 5/1/2010
1:30p
Whatcom 11
at North County 6
Bender Fields
Neal Ambrose
Robert Smith
2:00p
Stanwood 4 at
San Juan 8
Friday Harbor HS
Mitchell Peebles
Peter Mafteiu
2:00p
Highline 3 at
Wenatchee 13
Wenatchee Valley College
Brad Schock
3:00p
North Kitsap 7
at Mt. Si 3
Mt. Si HS Freshman Campus
Peter Sandford
5:00p
Gig Harbor 1 at
Redmond 13
Redmond HS
Elliott Thompson
Rich Burke
5:00p
Nathan Hale 9 at
Selah 10
Selah Middle School
David Blethen
Ron Wright
Mon 5/3/2010
6:30a
North Kitsap 6 at
Gig Harbor 12
Gig Harbor HS
Peter Mafteiu
Kevin Boyle
Tue 5/4/2010
5:00p
North Kitsap 4 at
Port Angeles 7
Agnew Field
Bob Darling
Jeff Thayer
5:00p
San Juan 12
at Whatcom 4
Whatcom C.C.
John Hammond
Rocky Goodhope
5:30p
Gig Harbor 5 at
Klahowya 16
Klahowya Secondary
Erik Smith
Mark Jacques
5:45p
Roosevelt 5
at Nathan Hale 2
Jane Addams MS
Brian Main
Kurt Zumdieck
6:00p
Providence 20
at Silver Lake 3
Cascade HS
David Blethen
Mitchell Peebles
6:00p
(NL)
Three Rivers 17
at Hermiston 16
Oregon
Out of League -
7:15p
Liberty 2 at
Redmond 15
Redmond HS
Rich Burke
7:30p
Lynnwood 17
at Snohomish 16
Glacier Peak HS
David Reichgott
Jim OBrien
7:30p
North County 3 at
Skagit Valley 6
Mt. Vernon HS
Rob Quello
Neal Ambrose
8:00p
Garfield 12
at Highline 11
Moshier Park
Kurt Zumdieck
Eddie Travers
Wed 5/5/2010
4:30p
Blanchet 14
at Franklin 2
Franklin HS
Brian Main
Elliott Thompson
6:00p
Selah 4 at
Wenatchee 13
Wenatchee Valley College
Jim Dahl
Brad Schock
7:00p
Lake Washington 10
at Sammamish 6
Interlake HS
Adam Smith
Paul McKillop
7:30p
South Kitsap 10
at North Kitsap 9
North Kitsap HS
Jesse Savage
Michael Bonoff
Thu 5/6/2010
5:00p
Stanwood 10
at North County 6
Bender Fields
Rocky Goodhope
Robert Smith
5:00p
Klahowya 14
at South Kitsap 5
South Kitsap HS
Jeff Thayer
Bob Darling
5:00p
Skagit Valley 6 at
Whatcom 7
Whatcom C.C.
Neal Ambrose
John Hammond
6:00p
Garfield 2 at
Blanchet 15
Blanchet HS
Brian Main
Peter Bonoff
Fri 5/7/2010
5:00p
Silver Lake 1 at
Snohomish 19
Maple Ave Campus
Mitchell Peebles
Neal Ambrose
7:00p
Wenatchee 12
at Three Rivers 5
Badger Mountain Park
Patrick Kolbas
Eric Anderson
7:00p
Liberty 2 at
Gig Harbor 7
Gig Harbor HS
Peter Mafteiu
Mike Benjamin
7:00p
Highline 6 at
Roosevelt 12
Lower Woodland #7
Kurt Zumdieck
Joseph DiChiaro III
7:00p
Woodinville 2 at
Providence 4
Lynnwood HS
Edward Tharp
Peter Bonoff
7:15p
(NL) Selah at Hermiston
Oregon
Out of League -
Sat 5/8/2010
3:00p
Mt. Si 1 at
Port Angeles 13
Agnew Field
Bob Darling
Jeff Thayer
3:00p
Lake Washington 13
at Klahowya 4
Klahowya Secondary
Neal Ambrose
Erik Smith
3:00p
Redmond 13
at North Kitsap 1
North Kitsap HS
Timothy Jones
Mark Jacques
3:00p
Sammamish 16
at South Kitsap 8
South Kitsap HS
Peter Mafteiu
7:30p
North County 4 at
San Juan 15
Friday Harbor HS
Jim OBrien
John Hammond
Mon 5/10/2010
5:00p
Silver Lake 6 at
Lynnwood 19
Brier Terrace Middle School
Brian Main
Kurt Zumdieck
5:45p
(NL) Nathan Hale 2 at
Sammamish 10
Jane Addams MS
Joseph DiChiaro III
Rich Burke
Tue 5/11/2010
5:30p
(NL) Woodinville 0 at
Eastlake 10
Eastlake Comm Field
Duplicate Game -
Fri 5/14/2010
6:00p
(Pla) Providence 4 at
Blanchet 12
Blanchet HS
Neal Ambrose
Elliott Thompson
6:00p
(Pla) Stanwood 2 at
Sammamish 8
Wilburton Hill Park
Aaron Koransky
Erik Smith
6:00p
(Pla)
Snohomish 15
at Klahowya 8
Klahowya Secondary
Peter Mafteiu
Timothy Jones
7:00p
(Pla) Garfield 3 at
Lynnwood 16
Lynnwood HS
Edward Tharp
Steve McGlocklin
7:00p
(Pla) Whatcom 7 at
Lake Washington 17
Lake Washington HS
David Reichgott
Ron Wright
7:00p
(Pla) Redmond 4 at
Roosevelt 5
(Overtime)
Lower Woodland #7
Peter Bonoff
Jesse Savage
Sat 5/15/2010
1:30p
(Pla) Gig Harbor 5 at
San Juan 21
Friday Harbor HS
Brian Main
2:00p
(Pla) Port Angeles 2 at
Wenatchee 17
Wenatchee Valley College
Brad Schock
Jim Dahl
Fri 5/21/2010
7:00p
(Pla) Sammamish 7 at
Lynnwood 11
Lynnwood HS
David Reichgott
Andrew Assante
8:00p
(Pla) Snohomish 9 at
Lake Washington 10
Lake Washington HS
Brian Main
Michael Ellis
Sat 5/22/2010
2:00p
(Pla) Blanchet 4 at
Wenatchee 5
Wenatchee Valley College
David Reichgott
7:30p
(Pla) Roosevelt 2 at
San Juan 7
Friday Harbor HS
Peter Mafteiu
Brian Main
Wed 5/26/2010
5:00p
(Pla)
Lynnwood 14
at Wenatchee 13
(Overtime)
Wenatchee Valley College
Peter Mafteiu
Mike Benjamin
7:30p
(Pla)
San Juan 9
at Lake Washington 8
Lake Washington HS
Harlan Worden
Peter Sandford
Sat 5/29/2010
5:00a
(Pla) San Juan 7 at
Lynnwood 16
Memorial Stadium
David Reichgott
Andrew Assante
Michael Ellis
The playoff tournament is online
WBLA website
Contact WBLA
normal
|
wide
Printable page