Help
Contact Sportability
Home
WSLA Home
League Home
Schedule
Standings
Rosters
Player Statistics
Goalie Statistics
Locations
Team Contacts
Notices
FAQ
Washington Schoolgirls Lacrosse
>
2012 JV
>
Schedule
Schedule Filter
Show
All Teams
Bainbridge
Bellevue East
Bellevue East Blue
Bellevue East White
Curtis
Garfield (V)
Gig Harbor
Gonzaga Prep
Graham-Kapowsin
Highline
Holy Names
Issaquah
Kennedy
Klahowya
Lake Sammamish
Lake Tapps (V)
Lakeside
Mercer Island
Overlake
Roosevelt
Seattle Prep
Snohomish
Snohomish (V)
St. Mary's Academy
Stadium
Vashon
Wenatchee/ 3 Rivers
Schedule
Date
Time
Teams
Location
Official(s)
Mon 3/12/2012
7:30p
Holy Names 1
at Highline 0
(Forfeit)
Moshier Field - Burien
Dan Wright
Jeanette Wake
Thu 3/15/2012
5:30p
Snohomish 17
at Holy Names 3
Magnuson Park 4
Jillian Gant-Cline
Edith Harris
Fri 3/16/2012
2:00p
(Exh) Holy Names 6 at
St. Mary's Academy 8
Buckman Field
Wed 3/21/2012
4:00p
Holy Names 4 at
Lake Sammamish 17
Marymoor #9
Collette Spencer
Tue 3/27/2012
4:30p
Holy Names 7 at
Klahowya 9
Central Kitsap Junior High
Bob Vasta
Brian Arcement
Thu 3/29/2012
5:30p
Roosevelt 6 at
Holy Names 15
Magnuson Park 4
Jennifer TeStrake
Lauren Schwartz-Ryman
Wed 4/4/2012
5:30p
Bellevue East Blue 8 at
Holy Names 11
Magnuson Park 4
Anne Safer
Maggie O'Sullivan
Mon 4/16/2012
6:00p
Holy Names 1 at
Mercer Island 19
Mercer Island - Stadium
Jennifer TeStrake
Jamie Weaver
Wed 4/18/2012
6:15p
Holy Names 1 at
Bainbridge 18
Bainbridge Stadium
Bob Vasta
Camille Newman
Wed 4/25/2012
5:00p
Kennedy 6 at
Holy Names 19
Magnuson Park 4
Haly Rylko
Carl Schlossman
Fri 4/27/2012
5:30p
Issaquah 20
at Holy Names 8
Magnuson Park 4
Jillian Gant-Cline
Lauren Schwartz-Ryman
Wed 5/2/2012
5:30p
Vashon 15
at Holy Names 10
Magnuson Park 4
Lauren Schwartz-Ryman
Jessica Naluai
Fri 5/4/2012
6:30p
Holy Names 12
at Bellevue East White 6
Interlake High School
Kim Gunnerson
Mike Bucy
The playoff tournament is online
Export schedule (iCal or vCal)
WSLA website
Contact WSLA
normal
|
wide
Printable page