Washington Schoolgirls Lacrosse
>
2012 Varsity
>
Schedule
Schedule Filter
Show
All Teams
Bainbridge
Ballard
Bellarmine Prep
Bellevue
Bellevue East
Bethel
Curtis
Eastside Catholic
Evergreen
Forest Ridge
Garfield
Graham-Kapowsin
Holy Names
Issaquah
Kennedy
Klahowya
Lake Sammamish
Lake Tapps
Lakeside
Mercer Island
Mukilteo
Nathan Hale
North Kitsap
Overlake
Puyallup
Roosevelt
Seattle Prep
Snohomish
Spanaway Lake
Stadium
Tahoma
Wenatchee
#16 Seed
#17 Seed
3rd Place
4th Place
Play-In Winner
Snohomish (JV)
St. Mary's Academy
TBD
Alki
Nisqually
North Sound
Peninsula
Snoqualmie
Schedule
Date
Time
Teams
Location
Official(s)
Thu 3/15/2012
6:30p
Evergreen 8 at
Bellevue 24
Bellevue HS Stadium
Jamie Weaver
Kim Gunnerson
Sat 3/17/2012
1:00p
Bellarmine Prep 15
at
Evergreen 15
(Overtime)
McKenzie Field
Travis Bonnett
Peter Erickson
Thu 3/22/2012
5:00p
Evergreen 4 at
Kennedy 16
Kennedy High School
Jennifer Frapwell
Jennifer TeStrake
Sat 3/24/2012
1:00p
North Kitsap 11 at
Evergreen 14
McKenzie Field
Cameron Molyneux
Peter Erickson
Sat 3/31/2012
1:00p
Forest Ridge 20
at Evergreen 7
McKenzie Field
Peter Erickson
Cameron Molyneux
Wed 4/11/2012
5:00p
Evergreen 19
at Graham-Kapowsin 9
Bethel High School
Jennifer Frapwell
Jeff Gillard
Sat 4/14/2012
1:00p
Tahoma 5 at
Evergreen 11
McKenzie Field
Cameron Molyneux
Peter Erickson
Sat 4/21/2012
1:00p
Bethel 5 at
Evergreen 16
McKenzie Field
Travis Bonnett
Peter Erickson
Wed 4/25/2012
6:30p
Evergreen 5 at
Puyallup 7
Glacier View Junior High
Hanna Prange
Travis Bonnett
Sat 4/28/2012
1:00p
Spanaway Lake 8 at
Evergreen 18
McKenzie Field
Peter Erickson
Travis Bonnett
3:00p
Evergreen 11 at
Mukilteo 17
McKenzie Field
Peter Erickson
Travis Bonnett
Sat 5/5/2012
6:15p
Evergreen 11 at
Lake Tapps 12
Enumclaw Field House
Jeff Grose
Jennifer Frapwell
Mon 5/7/2012
6:30p
(Pla) Evergreen 1 at
Lake Sammamish 19
Marymoor #9
Jennifer Frapwell
Jessica Naluai
The playoff tournament is online
Export schedule (iCal or vCal)
This game has been postponed
This is a makeup game