Help
Contact Sportability
Home
WSLA Home
League Home
Schedule
Standings
Head to Head
Playoffs
Rosters
Player Statistics
Goalie Statistics
Locations
Team Contacts
Notices
FAQ
Washington Schoolgirls Lacrosse
>
2012 Varsity
>
Schedule
Schedule Filter
Show
All Teams
Bainbridge
Ballard
Bellarmine Prep
Bellevue
Bellevue East
Bethel
Curtis
Eastside Catholic
Evergreen
Forest Ridge
Garfield
Graham-Kapowsin
Holy Names
Issaquah
Kennedy
Klahowya
Lake Sammamish
Lake Tapps
Lakeside
Mercer Island
Mukilteo
Nathan Hale
North Kitsap
Overlake
Puyallup
Roosevelt
Seattle Prep
Snohomish
Spanaway Lake
Stadium
Tahoma
Wenatchee
#16 Seed
#17 Seed
3rd Place
4th Place
Play-In Winner
Snohomish (JV)
St. Mary's Academy
TBD
Alki
Nisqually
North Sound
Peninsula
Snoqualmie
Schedule
Date
Time
Teams
Location
Official(s)
Wed 3/14/2012
5:00p
Curtis at Puyallup
(No Referees)
Heritage Fields-Puyallup
Mon 3/19/2012
7:00p
Bethel 1 at
Curtis 22
Curtis HS Stadium
Jeff Gillard
Hanna Prange
Wed 3/21/2012
6:30p
Curtis 18
at Graham-Kapowsin 5
Bethel High School
Jennifer Frapwell
Stephanie Jenkins-Napoli
Wed 3/28/2012
7:00p
Spanaway Lake 9 at
Curtis 18
Curtis HS Stadium
Jennifer Frapwell
Jeff Gillard
Mon 4/9/2012
7:30p
Klahowya 16
at Curtis 13
Curtis HS Stadium
Jennifer Frapwell
Jeff Gillard
Wed 4/11/2012
7:00p
Mukilteo 6 at
Curtis 14
Curtis HS Stadium
Mark Hahn
Mon 4/16/2012
6:00p
Curtis 16
at
Stadium 16
Stadium High School
Jennifer Frapwell
Jeff Gillard
Mon 4/23/2012
7:00p
Bainbridge 22
at Curtis 3
Curtis HS Stadium
Jennifer Frapwell
Jeff Gillard
Fri 4/27/2012
7:30p
North Kitsap 7 at
Curtis 22
Curtis HS Stadium
Cassandra Gorell
Jennifer Frapwell
Mon 4/30/2012
4:30p
Curtis 6 at
Kennedy 15
Kennedy High School
Edith Harris
Dan DeYoung
Tue 5/1/2012
4:00p
Curtis 10 at
Forest Ridge 21
Robinswood
Tom Naab
Mike Bucy
Thu 5/3/2012
6:00p
Curtis 6 at
Bellarmine Prep 11
Bellarmine Prep School
Jeff Grose
The playoff tournament is online
Export schedule (iCal or vCal)
This game has been postponed
This is a makeup game
WSLA website
Contact WSLA
normal
|
wide
Printable page