(this is a closed league - please view Related Leagues)
Help
Contact Sportability
Home
WBLA Home
League Home
Schedule
Standings
Head to Head
Playoffs
Rosters
Player Statistics
Goalie Statistics
Locations
Notices
FAQ
Washington High School Boys Lacrosse
>
2012 WHSBLA Division II
>
Schedule
Schedule Filter
Show
All Teams
Ballard
Blanchet
Edmonds
Everett
Garfield
Gig Harbor
Highline
Kennedy
Klahowya
Liberty
Monroe
Mt. Si
Nathan Hale
North County
North Kitsap
Overlake
Port Angeles
Providence
Redmond
Roosevelt
San Juan
Seattle Prep
Selah
Shoreline
Skagit Valley
Snohomish
South Kitsap
Stanwood
Three Rivers
Vashon
Wenatchee
Whatcom
Aloha
Grant
Hermiston
Issaquah
Lake Washington
Mountain View
Mukilteo
Northshore
Sammamish
Tahoma
Woodinville
Cascade Conference
Evergreen Conference
Metro - North
Metro - South
Olympic Conference
Skagit Conference
Schedule
Date
Time
Teams
Location
Official(s)
Thu 3/15/2012
5:00p
Vashon 8 at
Roosevelt 10
Lower Woodland #7
Adrian Shaproski
Jesse Savage
Tue 3/20/2012
7:00p
Roosevelt 11
at Shoreline 4
Shorecrest HS
Stan Kosick
Justin Vanness
Sat 3/24/2012
5:00p
Roosevelt 10 at
Ballard 11
(Overtime)
Ballard HS
Joseph Dichiaro Iii
Beau Baldassin
Tue 3/27/2012
5:15p
Roosevelt 10 at
Seattle Prep 11
Lower Woodland #7
Kurt Zumdiek
Adrian Shaproski
Thu 3/29/2012
7:00p
Blanchet 5 at
Roosevelt 6
(Overtime)
Lower Woodland #7
Stan Kosick
Adrian Shaproski
Sat 3/31/2012
5:00p
Nathan Hale 7
at Roosevelt 1
Lower Woodland #7
Aaron Banchero
Ian Le-Cerf
Fri 4/6/2012
6:30p
Roosevelt 8
at Kennedy 7
Lower Woodland #7
Ron Wright
Kurt Zumdiek
Tue 4/10/2012
5:00p
Roosevelt 4
at Blanchet 2
Blanchet HS
Dan Sommers
Andy Schock
Thu 4/12/2012
7:00p
Shoreline 0 at
Roosevelt 1
(Forfeit)
Lower Woodland #7
Scott Hill
Dan Sommers
Fri 4/13/2012
7:00p
Selah 1 at
Roosevelt 13
Lower Woodland #7
Joseph Dichiaro Iii
Rob Shields
Tue 4/24/2012
5:45p
Roosevelt 2 at
Nathan Hale 5
Jane Addams MS
Aaron Banchero
Thu 4/26/2012
7:00p
Ballard 10
at Roosevelt 3
Lower Woodland #7
Adrian Shaproski
Andy Schock
Tue 5/1/2012
8:00p
Roosevelt 14
at Highline 9
Moshier Park
Jakob Lupa
Aaron Banchero
Thu 5/3/2012
5:00p
Garfield 13
at Roosevelt 8
Lower Woodland #7
Kurt Zumdiek
Sat 5/5/2012
12:00p
Roosevelt 11
at Selah 7
Selah Middle School
Kevin Boyle
Jakob Lupa
Fri 5/11/2012
7:00p
(Pla) Roosevelt 4 at
Snohomish 16
Lake Stevens HS
David Reichgott
Edward Tharp
The playoff tournament is online
Export schedule (iCal or vCal)
WBLA website
Contact WBLA
normal
|
wide
Printable page