(this is a closed league - please view Related Leagues)
Help
Contact Sportability
Home
WBLA Home
League Home
Schedule
Standings
Head to Head
Playoffs
Rosters
Player Statistics
Goalie Statistics
Locations
Notices
FAQ
Washington High School Boys Lacrosse
>
2012 WHSBLA Division II
>
Schedule
Schedule Filter
Show
All Teams
Ballard
Blanchet
Edmonds
Everett
Garfield
Gig Harbor
Highline
Kennedy
Klahowya
Liberty
Monroe
Mt. Si
Nathan Hale
North County
North Kitsap
Overlake
Port Angeles
Providence
Redmond
Roosevelt
San Juan
Seattle Prep
Selah
Shoreline
Skagit Valley
Snohomish
South Kitsap
Stanwood
Three Rivers
Vashon
Wenatchee
Whatcom
Aloha
Grant
Hermiston
Issaquah
Lake Washington
Mountain View
Mukilteo
Northshore
Sammamish
Tahoma
Woodinville
Cascade Conference
Evergreen Conference
Metro - North
Metro - South
Olympic Conference
Skagit Conference
Schedule
Date
Time
Teams
Location
Official(s)
Sat 3/17/2012
5:00p
Selah 2 at
Ballard 15
Ballard HS
Aaron Banchero
Bruce Shaw
Tue 3/20/2012
4:30p
Selah 3 at
Wenatchee 11
Wenatchee Valley College
Jim Dahl
Brad Schock
Tue 3/27/2012
7:00p
Selah 1 at
Three Rivers 24
Badger Mountain Park
Ernest Anderson
David Blethen
Sat 3/31/2012
7:00p
Ballard 12
at Selah 8
Robert Lince School
David Blethen
Kenneth Albin
Wed 4/4/2012
3:00p
(NL)
Mt. Si 5
at Selah 4
Robert Lince School
David Blethen
Kenneth Albin
Sat 4/7/2012
5:00p
Nathan Hale 14
at Selah 5
Robert Lince School
Ernest Anderson
David Blethen
Fri 4/13/2012
7:00p
Selah 1 at
Roosevelt 13
Lower Woodland #7
Joseph Dichiaro Iii
Rob Shields
Sat 4/14/2012
3:00p
Selah 9 at
Shoreline 11
Shorecrest HS
Ian Le-Cerf
Aaron Banchero
Wed 4/18/2012
7:00p
Wenatchee 14
at Selah 1
Robert Lince School
David Blethen
Kenneth Albin
Fri 4/20/2012
7:00p
Blanchet 12
at Selah 6
Robert Lince School
Kenneth Albin
David Blethen
Fri 4/27/2012
7:00p
Selah 2 at
Nathan Hale 13
Jane Addams MS
Adrian Shaproski
Justin Vanness
Sat 4/28/2012
4:00p
Selah 5 at
Blanchet 12
Blanchet HS
Bruce Shaw
Jakob Lupa
Wed 5/2/2012
7:00p
Three Rivers 1
at Selah 0
(Forfeit)
Robert Lince School
Kenneth Albin
Patrick Kolbas
Fri 5/4/2012
8:00p
Shoreline 6 at
Selah 11
Robert Lince School
Ernest Anderson
Kenneth Albin
Sat 5/5/2012
12:00p
Roosevelt 11
at Selah 7
Selah Middle School
Kevin Boyle
Jakob Lupa
The playoff tournament is online
Export schedule (iCal or vCal)
WBLA website
Contact WBLA
narrow
|
wide
Printable page