(this is a closed league - please view Related Leagues)
Help
Contact Sportability
Home
WBLA Home
League Home
Schedule
Standings
Head to Head
Playoffs
Rosters
Player Statistics
Goalie Statistics
Locations
Notices
FAQ
Washington High School Boys Lacrosse
>
2012 WHSBLA Division II
>
Schedule
Schedule Filter
Show
All Teams
Ballard
Blanchet
Edmonds
Everett
Garfield
Gig Harbor
Highline
Kennedy
Klahowya
Liberty
Monroe
Mt. Si
Nathan Hale
North County
North Kitsap
Overlake
Port Angeles
Providence
Redmond
Roosevelt
San Juan
Seattle Prep
Selah
Shoreline
Skagit Valley
Snohomish
South Kitsap
Stanwood
Three Rivers
Vashon
Wenatchee
Whatcom
Aloha
Grant
Hermiston
Issaquah
Lake Washington
Mountain View
Mukilteo
Northshore
Sammamish
Tahoma
Woodinville
Cascade Conference
Evergreen Conference
Metro - North
Metro - South
Olympic Conference
Skagit Conference
Schedule
Date
Time
Teams
Location
Official(s)
Tue 3/13/2012
5:15p
(NL)
Tahoma 8
at Garfield 4
Genesee Park
Mon 3/19/2012
5:15p
Blanchet 4 at
Garfield 13
Genesee Park
Ron Wright
Aaron Banchero
Wed 3/21/2012
5:15p
Nathan Hale 11
at Garfield 10
Genesee Park
Adrian Shaproski
Aaron Banchero
Fri 3/23/2012
5:15p
Three Rivers 6 at
Garfield 15
Genesee Park
Aaron Banchero
Adrian Shaproski
Tue 3/27/2012
5:00p
Highline 2 at
Garfield 18
Genesee Park
Aaron Banchero
Edmund Springgate
Tue 4/3/2012
5:15p
Vashon 14
at Garfield 10
Genesee Park
Edmund Springgate
Jay Stringfellow
Sat 4/7/2012
5:00p
Garfield 9
at Kennedy 8
Lower Woodland #7
Kurt Zumdiek
Aaron Banchero
Tue 4/10/2012
7:00p
Garfield 17
at Shoreline 6
Shorecrest HS
Bruce Shaw
Rob Shields
Thu 4/12/2012
5:15p
Ballard 4 at
Garfield 13
Genesee Park
Kurt Zumdiek
Bruce Shaw
Thu 4/26/2012
5:00p
Seattle Prep 14
at Garfield 10
Genesee Park
Ron Wright
Kurt Zumdiek
Sat 4/28/2012
2:00p
Garfield 7 at
Three Rivers 9
Badger Mountain Park
Patrick Kolbas
Ernest Anderson
Tue 5/1/2012
5:15p
Kennedy 9 at
Garfield 11
Genesee Park
Aaron Banchero
Thu 5/3/2012
5:00p
Garfield 13
at Roosevelt 8
Lower Woodland #7
Kurt Zumdiek
Sat 5/5/2012
2:00p
Garfield 14
at Highline 8
Moshier Park
Kurt Zumdiek
Mon 5/7/2012
5:15p
Garfield 11
at Seattle Prep 9
Genesee Park
Sean Upchurch
Adrian Shaproski
Wed 5/9/2012
6:00p
Garfield 3 at
Vashon 19
Vashon Island HS
Matthew Mccarthy
Jakob Lupa
Sat 5/12/2012
7:00p
(Pla)
Garfield 17
at Gig Harbor 7
Peninsula HS
Jeff Thayer
Fri 5/18/2012
5:00p
(Pla)
Garfield 12
at Overlake 11
Overlake School
Edward Tharp
Steve Corley
Wed 5/23/2012
7:15p
(Pla) Seattle Prep 1 at
Garfield 15
Lower Woodland #7
Playoff Official
Playoff Official
Sat 5/26/2012
3:30p
(Pla) Garfield 4 at
Snohomish 7
Memorial Stadium
Playoff Official
Playoff Official
The playoff tournament is online
Export schedule (iCal or vCal)
WBLA website
Contact WBLA
narrow
|
wide
Printable page