Help
Contact Sportability
Home
WSLA Home
League Home
Schedule
Standings
Locations
Team Contacts
Notices
FAQ
Washington Schoolgirls Lacrosse
>
2012 U13
>
Schedule
Schedule Filter
Show
All Teams
Bainbridge
Bellevue East Blue
Bellevue East White
Bellevue Wolverines Blue
Bellevue Wolverines White
Eastside Eagles Gold
Eastside Eagles Green
Eastside Eagles White
Gig Harbor
Issaquah Blue
Issaquah White
Lake Tapps
Mercer Island Maroon
Mercer Island White
Mt. Si
NES Doublecrosse Black
NES Doublecrosse White
Puyallup
Queen Anne Gold
Queen Anne Maroon
Snohomish Black
Snohomish Red
Tacoma Tigers
TYLA
Schedule
Date
Time
Teams
Location
Official(s)
Sun 3/18/2012
9:00a
(Exh) Queen Anne Maroon at NES Doublecrosse Black
Lakeside Middle School
Edith Harris
Suzanne Replinger
9:30a
(Exh) Bellevue Wolverines White at Eastside Eagles Gold
Lakeside Middle School
Edith Harris
Suzanne Replinger
10:00a
(Exh) Mercer Island White at NES Doublecrosse Black
Lakeside Middle School
Edith Harris
Maggie O'Sullivan
10:30a
(Exh) Issaquah Blue at Eastside Eagles Gold
Lakeside Middle School
Maggie O'Sullivan
Suzanne Replinger
11:00a
(Exh) Mercer Island White at Queen Anne Maroon
Lakeside Middle School
Edith Harris
Maggie O'Sullivan
11:30a
(Exh) Bellevue East Blue at Eastside Eagles Gold
Lakeside Middle School
Maggie O'Sullivan
Suzanne Replinger
12:00p
(Exh) Mercer Island Maroon at Lake Tapps
Lakeside Middle School
Hanna Prange
Suzanne Replinger
12:30p
(Exh) Issaquah White at Mt. Si
(Jamboree)
Lakeside Middle School
Hanna Prange
Suzanne Replinger
1:00p
(Exh) NES Doublecrosse White at Lake Tapps
Lakeside Middle School
Edith Harris
Maggie O'Sullivan
1:30p
(Exh) Queen Anne Gold at Mt. Si
(Jamboree)
Lakeside Middle School
Maggie O'Sullivan
Suzanne Replinger
2:00p
(Exh) NES Doublecrosse White at Mercer Island Maroon
Lakeside Middle School
Maggie O'Sullivan
Hanna Prange
2:30p
(Exh) Queen Anne Gold at Issaquah White
Lakeside Middle School
Maggie O'Sullivan
Suzanne Replinger
3:00p
(Exh) Bellevue Wolverines Blue at Bainbridge
Lakeside Middle School
Maggie O'Sullivan
Hanna Prange
3:30p
(Exh) Eastside Eagles Green at Snohomish Black
Lakeside Middle School
Maggie O'Sullivan
Hanna Prange
4:00p
(Exh) Snohomish Black at Bainbridge
Lakeside Middle School
Edith Harris
Maggie O'Sullivan
4:30p
(Exh) Puyallup at Eastside Eagles Green
Lakeside Middle School
Edith Harris
Hanna Prange
5:00p
(Exh) Eastside Eagles Green at Bainbridge
Lakeside Middle School
Edith Harris
Hanna Prange
9:00a
(Exh) Snohomish Red at Mercer Island White
Lakeside Upper School
Kim Gunnerson
Jamie Weaver
9:30a
(Exh) Bellevue East Blue at Issaquah Blue
Lakeside Upper School
Kim Gunnerson
Jamie Weaver
10:00a
(Exh) Snohomish Red at Queen Anne Maroon
Lakeside Upper School
Jeff Grose
Kim Gunnerson
10:30a
(Exh) Bellevue East Blue at Bellevue Wolverines White
Lakeside Upper School
Jeff Grose
Kim Gunnerson
11:00a
(Exh) Snohomish Red at NES Doublecrosse Black
Lakeside Upper School
Jeff Grose
Kim Gunnerson
11:30a
(Exh) Issaquah Blue at Bellevue Wolverines White
Lakeside Upper School
Jeff Grose
Kim Gunnerson
12:00p
(Exh) Tacoma Tigers at NES Doublecrosse White
Lakeside Upper School
Kim Gunnerson
Sandy Weyrauch
12:30p
(Exh) TYLA at Queen Anne Gold
(Jamboree)
Lakeside Upper School
Kim Gunnerson
Sandy Weyrauch
1:00p
(Exh) Tacoma Tigers at Mercer Island Maroon
Lakeside Upper School
Kim Gunnerson
Sandy Weyrauch
1:30p
(Exh) TYLA at Issaquah White
(Jamboree)
Lakeside Upper School
Kim Gunnerson
Sandy Weyrauch
2:00p
(Exh) Tacoma Tigers at Lake Tapps
Lakeside Upper School
Jamie Weaver
Sandy Weyrauch
2:30p
(Exh) Mt. Si at TYLA
(Jamboree)
Lakeside Upper School
Jeff Grose
Sandy Weyrauch
3:00p
(Exh) Eastside Eagles White at Gig Harbor
Lakeside Upper School
Jamie Weaver
Sandy Weyrauch
3:30p
(Exh) Gig Harbor at Puyallup
Lakeside Upper School
Jamie Weaver
Sandy Weyrauch
4:00p
(Exh) Bellevue Wolverines Blue at Eastside Eagles White
Lakeside Upper School
Jeff Grose
Jamie Weaver
4:30p
(Exh) Bellevue Wolverines Blue at Gig Harbor
Lakeside Upper School
Jeff Grose
Jamie Weaver
5:00p
(Exh) Eastside Eagles White at Snohomish Black
Lakeside Upper School
Jamie Weaver
Sandy Weyrauch
5:30p
(Exh) Eastside Eagles White at Puyallup
Lakeside Upper School
Jamie Weaver
Sandy Weyrauch
Sat 3/24/2012
5:15p
Gig Harbor 11
at Lake Tapps 6
Auburn Riverside High School
Lexi Boyer
4:00p
Eastside Eagles White 9 at
Bainbridge 15
Bainbridge Battlepoint #1
Sallie Marx
Courtney Parker
1:15p
Mercer Island Maroon 12
at Issaquah Blue 8
Beaver Lake Middle School
Lexi Boyer
Eryn Rogers
2:15p
Tacoma Tigers 6 at
Puyallup 7
Glacier View Junior High
Megan Lucchesi
Jaclyn Hennegan
9:30a
Bellevue East Blue 11
at NES Doublecrosse Black 10
Magnussen Park 7
Annie Zwaschka
Hannah Trettenero
12:30p
TYLA 2 at
NES Doublecrosse White 9
Magnussen Park 7
Suzanne Replinger
Meredith Harris
9:15a
Bellevue Wolverines White 12
at Eastside Eagles Gold 9
Marymoor #9
Ella McMahan
Meg Chapman
9:00a
Bellevue Wolverines Blue 17
at Queen Anne Gold 8
Queen Anne Bowl
Hanna Dalrymple
Hailey Nyquist
10:30a
Mt. Si 9
at
Queen Anne Maroon 9
Queen Anne Bowl
Hanna Dalrymple
Hailey Nyquist
6:00p
Eastside Eagles Green 1 at
Snohomish Black 12
Snohomish - Glacier Peak HS
Amanda Roper
Sandy Weyrauch
Sun 3/25/2012
2:00p
Issaquah Blue 14
at Bainbridge 8
Bainbridge Battlepoint #1
Courtney Parker
Jaclyn Hennegan
4:00p
Mercer Island Maroon 9
at Snohomish Black 7
Snohomish - Glacier Peak HS
Jessie Lawless
Megan Weyrauch
5:15p
Mercer Island White 13
at Snohomish Red 8
Snohomish - Glacier Peak HS
Jessie Lawless
Megan Weyrauch
1:30p
Mt. Si 7 at
Bellevue Wolverines Blue 13
Wilburton Hill Park
Amanda Roper
Suzanne Emerson
Sat 3/31/2012
9:30a
Bellevue Wolverines Blue 11 at
Issaquah Blue 14
Beaver Lake Middle School
Jamie Weaver
Kim Gunnerson
10:45a
Bellevue Wolverines White 10
at
Issaquah White 10
Beaver Lake Middle School
Jamie Weaver
9:30a
Eastside Eagles Green 5 at
NES Doublecrosse White 12
Magnussen Park 7
Nicole Larson
Mark Hahn
1:30p
Queen Anne Gold 11 at
Eastside Eagles Gold 14
Marymoor Park #4 (turf)
Troy Roper
Amanda Roper
5:00p
Puyallup at Gig Harbor
Sehmel Field
Elisabeth Abbott
Meg Chapman
Sun 4/1/2012
1:00p
Bellevue East Blue at Eastside Eagles White
Marymoor #9
Jennifer TeStrake
Miranda Taylor
Sat 4/7/2012
11:00a
Queen Anne Gold at NES Doublecrosse Black
Magnussen Park 7
Annie Zwaschka
Meredith Harris
9:00a
Queen Anne Maroon 15
at
Eastside Eagles Green 15
Marymoor Park #4 (turf)
Miranda Taylor
Madison Lancaster
Sat 4/14/2012
2:00p
TYLA 8 at
Puyallup 15
Glacier View Junior High
Elisabeth Abbott
Jennifer Frapwell
9:00a
Bainbridge 7 at
Mercer Island Maroon 13
Islander MS Playfield
Jordan Hepperle
Katie Bucy
9:00a
Snohomish Red 12
at Eastside Eagles Gold 8
Marymoor #7
Jamie Weaver
Samantha Harkins
10:15a
Snohomish Black 18
at Eastside Eagles White 6
Marymoor #7
Meg Chapman
Jamie Weaver
12:30p
Mt. Si 9
at
Queen Anne Gold 9
Queen Anne Bowl
Asya Lee
Jaclyn Hennegan
Sun 4/15/2012
2:00p
Lake Tapps 4 at
Tacoma Tigers 7
Cirque Bridgeport Park
Megan Lucchesi
Jaclyn Hennegan
12:00p
Queen Anne Maroon 12 at
Bellevue East Blue 16
Robinswood
Asya Lee
Jordan Hepperle
Sat 4/21/2012
2:00p
TYLA 12
at Lake Tapps 6
Auburn Riverside High School
Madison Lancaster
Samantha Gunnerson
10:00a
Mercer Island White at Bainbridge
Bainbridge Battlepoint #1
Camille Newman
Courtney Parker
1:00p
NES Doublecrosse Black 14 at
Mt. Si 15
Chief Kanim Middle School
Samantha Harkins
1:00p
Puyallup at Tacoma Tigers
(No Referees)
Cirque Bridgeport Park
9:00a
Mercer Island Maroon at Queen Anne Gold
Queen Anne Bowl
Emily Cone
Eryn Rogers
10:15a
Bellevue Wolverines White 12
at Queen Anne Maroon 8
Queen Anne Bowl
Emily Cone
Eryn Rogers
8:30a
NES Doublecrosse White 8
at Bellevue East Blue 6
Robinswood
Lexi Boyer
Suzanne Emerson
2:00p
Eastside Eagles White 12 at
Snohomish Red 14
Snohomish - Harvey Air Field
Troy Roper
Amanda Roper
3:15p
Eastside Eagles Gold 9 at
Snohomish Black 13
Snohomish - Harvey Air Field
Troy Roper
Amanda Roper
Sun 4/22/2012
1:45p
Mercer Island White at Issaquah White
Beaver Lake Middle School
Lexi Boyer
Suzanne Emerson
1:00p
Snohomish Red 15
at Eastside Eagles Green 3
Marymoor #9
Lindsay Call
1:00p
Bellevue East Blue 6 at
Bellevue Wolverines White 9
Wilburton Hill Park
Kim Gunnerson
Meg Chapman
2:00p
Puyallup at Bellevue Wolverines Blue
Wilburton Hill Park
Kim Gunnerson
Meg Chapman
Thu 4/26/2012
5:00p
Tacoma Tigers 6
at
TYLA 6
Curtis - Jr. High Field
Jeff Gillard
Sat 4/28/2012
2:00p
Eastside Eagles Gold 5 at
Bainbridge 10
Bainbridge Battlepoint #1
Sloan Barton
Jaclyn Hennegan
3:45p
Eastside Eagles Green 7 at
Bainbridge 12
Bainbridge Battlepoint #1
Sloan Barton
Jaclyn Hennegan
1:00p
Snohomish Black 16
at Mt. Si 5
Chief Kanim Middle School
Sam Yoshikawa
Sal Francisco
9:00a
Issaquah White 6 at
Mercer Island Maroon 13
Islander MS Playfield
Amanda Roper
Lindsay Call
10:15a
Issaquah Blue at Mercer Island White
Islander MS Playfield
Amanda Roper
Lindsay Call
11:00a
Eastside Eagles White 11
at
NES Doublecrosse Black 11
Magnuson Park 3
Emily Sokol
Eryn Rogers
4:30p
Queen Anne Maroon 13 at
NES Doublecrosse White 16
Queen Anne Bowl
Chris Harris
Annie Zwaschka
2:30p
Lake Tapps 7 at
Gig Harbor 9
Sehmel Field
Alexis Chittenden
Kelsey Hopland
Sun 4/29/2012
11:00a
Issaquah Blue 12
at Eastside Eagles Green 7
Marymoor #9
Miranda Taylor
Eryn Rogers
2:30p
Bainbridge 8 at
Snohomish Black 13
Snohomish - Harvey Air Field
Jennifer TeStrake
Emma Hennig
3:45p
Queen Anne Gold 3 at
Snohomish Red 16
Snohomish - Harvey Air Field
Jennifer TeStrake
Hailey Nyquist
1:00p
NES Doublecrosse Black at Bellevue Wolverines Blue
Wilburton Hill Park
Suzanne Emerson
Meg Corscadden
2:00p
NES Doublecrosse White 8
at Bellevue Wolverines White 6
Wilburton Hill Park
Suzanne Emerson
Meg Corscadden
Sat 5/5/2012
1:15p
Bainbridge at Issaquah White
Beaver Lake Middle School
Lexi Boyer
Ella McMahan
1:00p
Bellevue East Blue 10
at
Mt. Si 10
Chief Kanim Middle School
Samantha Harkins
Asya Lee
2:30p
Queen Anne Maroon 17
at Lake Tapps 11
Enumclaw High School
Amanda Roper
9:00a
Eastside Eagles Green 2 at
Mercer Island Maroon 12
Islander MS Playfield
Claire Monsaas
Maiya Loucks
10:15a
Eastside Eagles White 9 at
Mercer Island White 14
Islander MS Playfield
Claire Monsaas
Maiya Loucks
11:00a
Bellevue Wolverines White 6 at
NES Doublecrosse Black 15
Magnuson Park 3
Eryn Rogers
Emily Sokol
12:30p
Bellevue Wolverines Blue 12 at
NES Doublecrosse White 13
Magnuson Park 3
Eryn Rogers
Emily Sokol
5:00p
TYLA 5 at
Gig Harbor 8
Sehmel Field
Kelsey Hopland
Jaclyn Hennegan
Sun 5/6/2012
2:00p
Gig Harbor at Tacoma Tigers
Cirque Bridgeport Park
Kelsey Hopland
Jeff Gillard
11:15a
Issaquah White 6 at
Snohomish Red 8
Snohomish - Harvey Air Field
Scott Ohsman
Neele Thom
1:45p
Issaquah White 8 at
Snohomish Black 12
Snohomish - Harvey Air Field
Chris Harris
Scott Ohsman
3:00p
Issaquah Blue 11 at
Snohomish Red 15
Snohomish - Harvey Air Field
Chris Harris
Neele Thom
2:00p
Queen Anne Gold at Bellevue Wolverines White
Wilburton Hill Park
Eryn Rogers
Sal Francisco
Sat 5/12/2012
12:30p
Snohomish Black 13
at Issaquah Blue 6
Beaver Lake Middle School
Lexi Boyer
Hailey Nyquist
2:00p
Lake Tapps 7 at
TYLA 12
Curtis - Jr. High Field
Kelsey Hopland
Alexis Chittenden
3:30p
Gig Harbor at Puyallup
Glacier View Junior High
Megan Lucchesi
Elisabeth Abbott
9:00a
Bellevue Wolverines Blue 12
at
NES Doublecrosse Black 12
Magnussen Park 7
Chris Harris
Annie Zwaschka
10:45a
Tacoma Tigers 9 at
NES Doublecrosse White 16
Magnussen Park 7
Nicole Larson
Lynna Tran
10:15a
Mercer Island Maroon 15
at Eastside Eagles White 7
Marymoor #7
Emily Sokol
10:15a
Issaquah White 17
at Eastside Eagles Gold 9
Marymoor #9
Amelia Chirichigno
9:00a
Mercer Island White 20
at Queen Anne Maroon 8
Queen Anne Bowl
Emily Cone
9:30a
Snohomish Red 9 at
Bellevue East Blue 13
Robinswood
Jordan Hepperle
Suzanne Emerson
Sat 5/19/2012
12:30p
Mt. Si 8
at
Bainbridge 8
(No Referees)
Bainbridge Battlepoint #1
1:15p
Eastside Eagles White 10 at
Issaquah White 16
Beaver Lake Middle School
Lexi Boyer
Ella McMahan
2:30p
Eastside Eagles Gold 12
at
Issaquah Blue 12
Beaver Lake Middle School
Lexi Boyer
Eryn Rogers
1:00p
TYLA 4 at
Tacoma Tigers 12
Cirque Bridgeport Park
Megan Lucchesi
Kelsey Hopland
1:00p
Lake Tapps at Puyallup
(No Referees)
Glacier View Junior High
9:00a
Snohomish Red 12
at Mercer Island Maroon 10
Islander MS Playfield
Eryn Rogers
Suzanne Emerson
10:15a
Snohomish Black 12
at Mercer Island White 9
Islander MS Playfield
Suzanne Emerson
Eryn Rogers
9:00a
NES Doublecrosse White 15
at Queen Anne Gold 10
Queen Anne Bowl
Dan DeYoung
Meredith Harris
10:15a
NES Doublecrosse Black 11 at
Queen Anne Maroon 12
Queen Anne Bowl
Dan DeYoung
Ilsa Govan
4:15p
Bellevue East Blue 16
at Queen Anne Gold 12
Queen Anne Bowl
Chris Harris
Jenna Emerson
2:30p
Tacoma Tigers at Gig Harbor
Sehmel Field
Kelsey Hopland
Joseph Bundick
6:00p
Tacoma Tigers at Gig Harbor
Sehmel Field
Kelsey Hopland
Joseph Bundick
10:45a
Eastside Eagles Green at Bellevue Wolverines White
Wilburton Hill Park
Avery Ohsman
Sal Francisco
2:45p
Eastside Eagles Green at Bellevue Wolverines White
Wilburton Hill Park
Avery Ohsman
Sal Francisco
Sun 5/20/2012
9:00a
Mercer Island White 0 at
Eastside Eagles Gold 1
(Forfeit)
Marymoor #7
Meg Corscadden
Ella McMahan
10:15a
Issaquah White 15
at Eastside Eagles Green 7
Marymoor #7
Meg Corscadden
Ella McMahan
12:00p
Queen Anne Gold at NES Doublecrosse Black
Queen Anne Bowl
Annie Zwaschka
Meredith Harris
1:30p
Queen Anne Maroon 14 at
Bellevue Wolverines Blue 18
Wilburton Hill Park
Suzanne Emerson
Ella McMahan
Sat 5/26/2012
2:15p
Puyallup at Lake Tapps
Auburn Riverside High School
Jaclyn Hennegan
Samantha Gunnerson
Sat 6/2/2012
1:00p
NES Doublecrosse White 14
at Mt. Si 10
Chief Kanim Middle School
Tyler Smith
Sam Yoshikawa
1:00p
Puyallup 6
at TYLA 4
Curtis - Jr. High Field
Kelsey Hopland
Alexis Chittenden
1:00p
Tacoma Tigers at Lake Tapps
Enumclaw Field House
Joseph Bundick
Leo Bundick
9:00a
Eastside Eagles Green at Mercer Island White
Islander MS Playfield
Eryn Rogers
Chris Harris
10:15a
Eastside Eagles Gold 2 at
Mercer Island Maroon 14
Islander MS Playfield
Eryn Rogers
Jordan Hepperle
10:15a
Issaquah Blue at Eastside Eagles White
Marymoor #9
Amelia Chirichigno
9:45a
Bellevue Wolverines Blue 11 at
Bellevue East Blue 18
Robinswood
Suzanne Emerson
Lexi Boyer
4:00p
NES Doublecrosse Black at Gig Harbor
Sehmel Field
Leo Bundick
Alexis Chittenden
2:30p
Bainbridge 4 at
Snohomish Red 18
Snohomish - Harvey Air Field
Hanna Dalrymple
Emma Hennig
Sun 6/3/2012
2:00p
Tacoma Tigers at Lake Tapps
Cirque Bridgeport Park
Joseph Bundick
Leo Bundick
1:00p
Gig Harbor at TYLA
Curtis - Jr. High Field
Kelsey Hopland
Jeff Gillard
1:30p
Mt. Si 8 at
Bellevue Wolverines White 10
Wilburton Hill Park
Eryn Rogers
Tyler Smith
Thu 6/7/2012
5:30p
Gig Harbor at TYLA
Cirque Bridgeport Park
Kelsey Hopland
Jeff Gillard
Sat 6/9/2012
9:30a
Bellevue Wolverines Blue at TYLA
60 Acres Field #10
Miranda Taylor
Emily Sokol
10:05a
Gig Harbor at Queen Anne Gold
60 Acres Field #10
Miranda Taylor
Emily Sokol
10:40a
TYLA at Queen Anne Maroon
60 Acres Field #10
Miranda Taylor
Amelia Chirichigno
11:15a
Queen Anne Gold at Bellevue Wolverines White
60 Acres Field #10
Katie Bucy
Amelia Chirichigno
12:25p
Queen Anne Maroon at Mt. Si
60 Acres Field #10
Katie Bucy
Meredith Harris
1:00p
Issaquah Blue at Gig Harbor
60 Acres Field #10
Katie Bucy
Jeff Gillard
1:35p
NES Doublecrosse White at Mercer Island Maroon
60 Acres Field #10
Katie Bucy
Dan DeYoung
2:10p
Bellevue Wolverines White at Bainbridge
60 Acres Field #10
Katie Bucy
Chris Harris
9:30a
NES Doublecrosse Black at Mercer Island Maroon
60 Acres Field #2
Meredith Harris
Chris Harris
10:05a
Mercer Island White at Bellevue East Blue
60 Acres Field #2
Liliana Lamanna
Jaclyn Hennegan
10:40a
Puyallup at NES Doublecrosse Black
60 Acres Field #2
Liliana Lamanna
Samantha Harkins
11:15a
Eastside Eagles Green at Mercer Island White
60 Acres Field #2
Amanda Roper
Liliana Lamanna
12:25p
Eastside Eagles Gold at Puyallup
60 Acres Field #2
Amanda Roper
Liliana Lamanna
1:00p
Bellevue East Blue at Bainbridge
60 Acres Field #2
Liliana Lamanna
Samantha Harkins
1:35p
Bellevue Wolverines Blue at Eastside Eagles Gold
60 Acres Field #2
Liliana Lamanna
Samantha Harkins
2:10p
Issaquah Blue at Eastside Eagles Green
60 Acres Field #2
Liliana Lamanna
Samantha Harkins
2:45p
Mt. Si at NES Doublecrosse White
60 Acres Field #2
Ella McMahan
Eryn Rogers
9:30a
Eastside Eagles Gold at Queen Anne Maroon
60 Acres Field #5
Nicole Larson
Lindsay Call
10:05a
Issaquah Blue at Bellevue Wolverines White
60 Acres Field #5
Nicole Larson
Lindsay Call
10:40a
Bellevue Wolverines Blue at Mt. Si
60 Acres Field #5
Lindsay Call
Chris Harris
11:15a
Gig Harbor at Bainbridge
60 Acres Field #5
Nicole Larson
Eryn Rogers
11:50a
Mercer Island Maroon at NES Doublecrosse Black
60 Acres Field #5
Katie Bucy
Dan DeYoung
12:25p
TYLA at Mercer Island Maroon
60 Acres Field #5
Nicole Larson
Dan DeYoung
1:00p
Eastside Eagles Green at Queen Anne Gold
60 Acres Field #5
Nicole Larson
Dan DeYoung
1:35p
Queen Anne Maroon at NES Doublecrosse Black
60 Acres Field #5
Nicole Larson
Lindsay Call
2:10p
Queen Anne Gold at Bellevue East Blue
60 Acres Field #5
Lexi Boyer
Dan DeYoung
9:30a
Puyallup at Mt. Si
60 Acres Field #7
Ella McMahan
Eryn Rogers
10:05a
Eastside Eagles Green at Bainbridge
60 Acres Field #7
Ella McMahan
Eryn Rogers
10:40a
Eastside Eagles Gold at NES Doublecrosse White
60 Acres Field #7
Eryn Rogers
Ella McMahan
11:15a
Issaquah Blue at Bellevue East Blue
60 Acres Field #7
Lindsay Call
Ella McMahan
12:25p
Bellevue Wolverines Blue at NES Doublecrosse White
60 Acres Field #7
Lindsay Call
Eryn Rogers
1:00p
Mercer Island White at Bellevue Wolverines White
60 Acres Field #7
Lindsay Call
Ella McMahan
1:35p
TYLA at Puyallup
60 Acres Field #7
Ella McMahan
Eryn Rogers
2:10p
Gig Harbor at Mercer Island White
60 Acres Field #7
Lindsay Call
Eryn Rogers
This game has been postponed
This is a makeup game
WSLA website
Contact WSLA
narrow
|
wide
Printable page