Washington High School Boys Lacrosse
>
2012 WHSBLA Division II
>
Schedule
Schedule Filter
Show
All Teams
Ballard
Blanchet
Edmonds
Everett
Garfield
Gig Harbor
Highline
Kennedy
Klahowya
Liberty
Monroe
Mt. Si
Nathan Hale
North County
North Kitsap
Overlake
Port Angeles
Providence
Redmond
Roosevelt
San Juan
Seattle Prep
Selah
Shoreline
Skagit Valley
Snohomish
South Kitsap
Stanwood
Three Rivers
Vashon
Wenatchee
Whatcom
Aloha
Grant
Hermiston
Issaquah
Lake Washington
Mountain View
Mukilteo
Northshore
Sammamish
Tahoma
Woodinville
Cascade Conference
Evergreen Conference
Metro - North
Metro - South
Olympic Conference
Skagit Conference
Schedule
Date
Time
Teams
Location
Official(s)
Sat 3/10/2012
1:00p
Gig Harbor 7
at Liberty 6
Liberty HS
Kevin Boyle
Aaron Banchero
Tue 3/13/2012
5:00p
Vashon 5 at
Blanchet 6
Blanchet HS
Adrian Shaproski
Edmund Springgate
5:00p
Highline 7 at
Kennedy 11
Kennedy Catholic HS
Craig Poole
5:00p
Gig Harbor 12
at North Kitsap 7
Strawberry Fields
Kevin Boyle
Jeff Thayer
5:00p
Monroe 8 at
Everett 17
Walter Hall Park
Jim OBrien
Jesse Savage
5:15p
(NL)
Tahoma 8
at Garfield 4
Genesee Park
5:15p
Nathan Hale 6 at
Seattle Prep 11
Lower Woodland #7
Tim Jones
Ron Wright
7:00p
Whatcom 4 at
Snohomish 10
Glacier Peak HS
Stan Kosick
David Reichgott
Wed 3/14/2012
4:30p
Three Rivers 11
at Wenatchee 4
Wenatchee Valley College
Kenneth Albin
David Blethen
5:00p
San Juan 10
at Skagit Valley 6
Burlington-Edison HS
Casey Heinle
Nathan Wirtz
5:00p
Redmond 1 at
Overlake 13
Overlake School
Steve Corley
Jay Stringfellow
5:00p
Edmonds 8
at Stanwood 7
(No Referees)
Stanwood Middle School
No Refs A
No Refs A
7:00p
Liberty 5 at
Mt. Si 10
Mount Si HS
Jim Maddock
Tanner Clinch
Thu 3/15/2012
5:00p
Ballard 5 at
Blanchet 6
(Overtime)
Blanchet HS
Stan Kosick
Justin Vanness
5:00p
Vashon 8 at
Roosevelt 10
Lower Woodland #7
Adrian Shaproski
Jesse Savage
5:45p
Shoreline 5 at
Nathan Hale 15
Jane Addams MS
Adam Messick
Ian Le-Cerf
8:00p
Seattle Prep 12
at Highline 7
Moshier Park
Rob Shields
Jesse Savage
Fri 3/16/2012
5:00p
Skagit Valley 4 at
Everett 12
Walter Hall Park
Jim OBrien
Nathan Wirtz
5:00p
Snohomish 8
at Wenatchee 6
Wenatchee Valley College
Kenneth Albin
Jim Dahl
5:30p
North County 16
at Monroe 1
Monroe HS
Edward Tharp
Jesse Savage
6:00p
Stanwood 6 at
Whatcom 8
Whatcom C.C.
Casey Heinle
David Reichgott
7:00p
Overlake 13
at Gig Harbor 7
Gig Harbor HS
Kevin Boyle
Erik Smith
Sat 3/17/2012
2:00p
Overlake 12
at Port Angeles 5
Agnew Field
Jeff Thayer
2:00p
Edmonds 10
at San Juan 4
Friday Harbor HS
Jesse Savage
2:15p
Vashon 10 at
Seattle Prep 11
Lower Woodland #7
Adam Smith
Matthew Mccarthy
3:00p
Nathan Hale 8
at Blanchet 6
Blanchet HS
Rich Burke
Will Odell
3:00p
Klahowya 5 at
Liberty 11
Maywood MS
Edmund Springgate
5:00p
Selah 2 at
Ballard 15
Ballard HS
Aaron Banchero
Bruce Shaw
7:30p
North Kitsap 2 at
Mt. Si 12
Mount Si HS
Rich Burke
Mon 3/19/2012
5:15p
Blanchet 4 at
Garfield 13
Genesee Park
Ron Wright
Aaron Banchero
Tue 3/20/2012
4:30p
Selah 3 at
Wenatchee 11
Wenatchee Valley College
Jim Dahl
Brad Schock
5:00p
Gig Harbor 8 at
Klahowya 11
Central Kitsap MS
Cogan Semler
Jeff Thayer
7:00p
Providence 11
at Edmonds 1
Edmonds Woodway HS
Jim OBrien
Bruce Shaw
7:00p
Skagit Valley 2 at
Snohomish 23
Glacier Peak HS
Jay Stringfellow
Andy Hovancsek
7:00p
Seattle Prep 13
at Ballard 5
Lower Woodland #7
Ron Wright
Adrian Shaproski
7:00p
Roosevelt 11
at Shoreline 4
Shorecrest HS
Stan Kosick
Justin Vanness
8:00p
(NL)
Tahoma 10
at Highline 3
Moshier Park
Wed 3/21/2012
5:00p
Mt. Si 8 at
Overlake 11
Overlake School
Nathan Wirtz
5:00p
Monroe 5 at
Stanwood 11
(No Referees)
Stanwood Middle School
No Refs A
No Refs A
5:15p
Nathan Hale 11
at Garfield 10
Genesee Park
Adrian Shaproski
Aaron Banchero
6:30p
Everett 17
at Whatcom 9
Civic Stadium
Casey Heinle
John Hammond
7:00p
Redmond 7
at Liberty 6
Liberty HS
Jesse Savage
Ian Le-Cerf
Thu 3/22/2012
5:00p
Klahowya 8
at Port Angeles 3
Agnew Field
Jeff Thayer
6:15p
Skagit Valley 1 at
Providence 16
Lynnwood HS
Edward Tharp
Jesse Savage
7:00p
(NL) Snohomish 10 at
Lake Washington 17
Lake Washington HS
7:00p
Blanchet 8
at Shoreline 1
Shorecrest HS
Will Odell
Justin Vanness
7:15p
Kennedy 7 at
Seattle Prep 13
Lower Woodland #7
Stan Kosick
Ron Wright
Fri 3/23/2012
5:00p
North Kitsap 14
at South Kitsap 10
Veterans Memorial Park
Jeff Thayer
5:15p
Three Rivers 6 at
Garfield 15
Genesee Park
Aaron Banchero
Adrian Shaproski
7:00p
Stanwood 2 at
Snohomish 11
Lake Stevens HS
Nathan Wirtz
Stan Kosick
7:00p
North County 7 at
Edmonds 11
Mountlake Terrace HS
Justin Vanness
Bruce Shaw
8:00p
Vashon 11
at Highline 7
Moshier Park
Steve Corley
Sat 3/24/2012
1:00p
Klahowya 2 at
Overlake 20
Overlake School
Edward Tharp
1:00p
Gig Harbor 7 at
Redmond 8
Redmond HS
Edmund Springgate
2:00p
Liberty 12
at Port Angeles 0
Agnew Field
Jeff Thayer
2:00p
Whatcom 4 at
San Juan 5
Friday Harbor HS
Peter Funston
4:15p
Three Rivers 8 at
Seattle Prep 14
Genesee Park
Aaron Banchero
Kurt Zumdiek
5:00p
Roosevelt 10 at
Ballard 11
(Overtime)
Ballard HS
Joseph Dichiaro Iii
Beau Baldassin
5:00p
Everett 9
at Wenatchee 8
Wenatchee Valley College
Jim Dahl
Brad Schock
8:00p
(NL)
Mountain View 5
at
Highline 5
(Suspended)
Moshier Park
Kurt Zumdiek
Mon 3/26/2012
5:00p
South Kitsap 3 at
Klahowya 14
Central Kitsap MS
Jeff Thayer
Tue 3/27/2012
5:00p
Highline 2 at
Garfield 18
Genesee Park
Aaron Banchero
Edmund Springgate
5:00p
Blanchet 7 at
Kennedy 8
Kennedy Catholic HS
Matthew Mccarthy
Ben York
5:00p
North County 7 at
Stanwood 8
(Overtime)
Stanwood Middle School
David Reichgott
5:00p
Snohomish 16
at Everett 4
Walter Hall Park
Bruce Shaw
Jay Stringfellow
5:15p
Roosevelt 10 at
Seattle Prep 11
Lower Woodland #7
Kurt Zumdiek
Adrian Shaproski
7:00p
Selah 1 at
Three Rivers 24
Badger Mountain Park
Ernest Anderson
David Blethen
7:00p
Shoreline 4 at
Ballard 14
Lower Woodland #7
Kurt Zumdiek
Adrian Shaproski
7:30p
Edmonds 15
at Monroe 7
Monroe HS
Nathan Wirtz
Jay Stringfellow
7:30p
Wenatchee 13
at Providence 12
(Overtime)
Woodinville Sports Fields
Bruce Shaw
Justin Vanness
Wed 3/28/2012
4:00p
(NL)
Mountain View 13
at Three Rivers 12
Badger Mountain Park
Kenneth Albin
5:00p
Whatcom 16
at Skagit Valley 3
Burlington-Edison HS
Peter Funston
5:00p
Liberty 1 at
Overlake 11
Overlake School
Ron Wright
Andy Hovancsek
8:00p
South Kitsap 2 at
Gig Harbor 19
Gig Harbor HS
Kevin Boyle
8:00p
Mt. Si 9
at Redmond 8
Redmond HS
Jesse Savage
Tanner Clinch
Thu 3/29/2012
5:00p
San Juan 5 at
Stanwood 8
Stanwood Middle School
Bruce Shaw
5:00p
Providence 8 at
Everett 9
Walter Hall Park
Nathan Wirtz
5:45p
Kennedy 5
at Nathan Hale 4
Jane Addams MS
Peter Sandford
Andy Hovancsek
7:00p
Blanchet 5 at
Roosevelt 6
(Overtime)
Lower Woodland #7
Stan Kosick
Adrian Shaproski
7:00p
Snohomish 16
at Edmonds 4
Lynnwood HS
Edward Tharp
Justin Vanness
8:00p
Ballard 6 at
Highline 8
Moshier Park
Andy Schock
Aaron Banchero
Fri 3/30/2012
5:00p
Whatcom 10
at North County 2
Bender Fields
Casey Heinle
5:00p
Shoreline 3 at
Vashon 9
Twin Ponds Park
Kevin Boyle
Jay Stringfellow
6:00p
Three Rivers 18
at Kennedy 5
Kennedy Catholic HS
Brad Schock
Andy Schock
6:00p
Port Angeles 3 at
North Kitsap 12
North Kitsap HS
Jeff Thayer
Jason Wolfram
Sat 3/31/2012
2:00p
Three Rivers 11
at Vashon 3
Sehmel Homestead Park
Edmund Springgate
5:00p
Nathan Hale 7
at Roosevelt 1
Lower Woodland #7
Aaron Banchero
Ian Le-Cerf
5:00p
Mt. Si 9
at South Kitsap 3
Veterans Memorial Park
Bruce Shaw
7:00p
Ballard 12
at Selah 8
Robert Lince School
David Blethen
Kenneth Albin
Tue 4/3/2012
5:15p
Vashon 14
at Garfield 10
Genesee Park
Edmund Springgate
Jay Stringfellow
5:30p
North Kitsap 5 at
Gig Harbor 20
Peninsula HS
Jeff Thayer
Beau Baldassin
6:00p
(NL) Providence 4 at
Woodinville 11
Woodinville HS
7:00p
Blanchet 4 at
Ballard 7
Lower Woodland #7
Adrian Shaproski
Bruce Shaw
7:00p
Nathan Hale 15
at Shoreline 8
Shorecrest HS
Justin Vanness
Nathan Wirtz
Wed 4/4/2012
3:00p
(NL)
Mt. Si 5
at Selah 4
Robert Lince School
David Blethen
Kenneth Albin
7:15p
Highline 3 at
Seattle Prep 15
Genesee Park
Joseph Dichiaro Iii
Aaron Banchero
Thu 4/5/2012
5:00p
Providence 17
at Monroe 0
Monroe HS
Jesse Savage
5:45p
Ballard 7 at
Nathan Hale 13
Jane Addams MS
Justin Vanness
Jay Stringfellow
Fri 4/6/2012
6:30p
Roosevelt 8
at Kennedy 7
Lower Woodland #7
Ron Wright
Kurt Zumdiek
8:00p
Shoreline 9 at
Highline 12
Moshier Park
Dan Sommers
Andy Schock
Sat 4/7/2012
1:00p
(NL)
Aloha 15
at Gig Harbor 8
Peninsula HS
Mike Serrianne
Bruce Shaw
2:00p
Providence 18
at San Juan 1
Friday Harbor HS
Jimmy Twining
Edmund Springgate
2:00p
Three Rivers 14
at Highline 2
Moshier Park
Kurt Zumdiek
Kevin Boyle
3:00p
(NL) Everett 5 at
Ballard 10
Ballard HS
Matthew Mccarthy
Jakob Lupa
5:00p
Garfield 9
at Kennedy 8
Lower Woodland #7
Kurt Zumdiek
Aaron Banchero
5:00p
Nathan Hale 14
at Selah 5
Robert Lince School
Ernest Anderson
David Blethen
5:00p
Edmonds 7 at
Wenatchee 16
Wenatchee Valley College
Brad Schock
Jim Dahl
Tue 4/10/2012
5:00p
Roosevelt 4
at Blanchet 2
Blanchet HS
Dan Sommers
Andy Schock
5:00p
Edmonds 6 at
Everett 15
Walter Hall Park
Nathan Wirtz
Bruce Shaw
5:30p
Port Angeles 2 at
Gig Harbor 17
Peninsula HS
Mike Serrianne
Tim Jones
7:00p
Snohomish 23
at Monroe 1
Monroe HS
Justin Vanness
Jesse Savage
7:00p
Stanwood 9 at
Skagit Valley 10
Mt. Vernon HS
Peter Funston
Kurt Zumdiek
7:00p
Garfield 17
at Shoreline 6
Shorecrest HS
Bruce Shaw
Rob Shields
8:00p
(NL) Ballard 5 at
Mukilteo 12
Kamiak HS
Wed 4/11/2012
5:30p
Skagit Valley 6 at
North County 14
Bender Fields
Ron Wright
5:30p
Redmond 6
at Klahowya 5
Klahowya Secondary
Jeff Thayer
David Reichgott
7:00p
Wenatchee 15
at Three Rivers 13
Badger Mountain Park
Patrick Kolbas
Ernest Anderson
Thu 4/12/2012
5:00p
South Kitsap 14
at Port Angeles 7
Agnew Field
Jeff Thayer
5:15p
Ballard 4 at
Garfield 13
Genesee Park
Kurt Zumdiek
Bruce Shaw
7:00p
Shoreline 0 at
Roosevelt 1
(Forfeit)
Lower Woodland #7
Scott Hill
Dan Sommers
7:00p
Monroe 1 at
Edmonds 14
Lynnwood HS
Jim OBrien
Adrian Shaproski
Fri 4/13/2012
5:45p
(NL) Klahowya 1 at
Nathan Hale 15
Jane Addams MS
Jakob Lupa
Andy Schock
7:00p
Everett 11 at
Snohomish 16
Lake Stevens HS
Peter Sandford
Rich Burke
7:00p
Selah 1 at
Roosevelt 13
Lower Woodland #7
Joseph Dichiaro Iii
Rob Shields
Sat 4/14/2012
2:00p
Kennedy 3 at
Three Rivers 17
Badger Mountain Park
Kenneth Albin
3:00p
(NL) South Kitsap 3 at
North County 18
Bender Fields
John Hammond
Casey Heinle
3:00p
(NL)
Sammamish 17
at Skagit Valley 4
Mt. Vernon HS
3:00p
Selah 9 at
Shoreline 11
Shorecrest HS
Ian Le-Cerf
Aaron Banchero
6:30p
San Juan 16
at Monroe 1
Monroe HS
Peter Sandford
Andy Hovancsek
7:30p
Port Angeles 1 at
Mt. Si 20
Mount Si HS
Kurt Zumdiek
Jakob Lupa
Mon 4/16/2012
6:00p
Whatcom 2 at
Providence 11
Woodinville Sports Fields
Peter Sandford
Will Odell
Tue 4/17/2012
5:00p
Snohomish 11
at North County 7
Bender Fields
Bruce Shaw
5:00p
Monroe 6 at
Skagit Valley 11
Burlington-Edison HS
Peter Funston
Peter Sandford
6:00p
(NL)
Edmonds 7
at Liberty 6
(Overtime)
Maywood MS
Stan Kosick
Sean Upchurch
6:00p
Everett 11
at Stanwood 9
Stanwood Middle School
Kurt Zumdiek
Wed 4/18/2012
4:00p
San Juan 9
at Whatcom 8
Whatcom C.C.
Peter Funston
Aaron Banchero
5:00p
North Kitsap 11
at Port Angeles 4
Agnew Field
Jeff Thayer
5:00p
Klahowya 16
at South Kitsap 6
Veterans Memorial Park
Cogan Semler
5:45p
Highline 4 at
Vashon 13
Vashon Island HS
Bruce Shaw
7:00p
Providence 7 at
Snohomish 8
Lake Stevens HS
Stan Kosick
Peter Sandford
7:00p
Wenatchee 14
at Selah 1
Robert Lince School
David Blethen
Kenneth Albin
7:15p
Blanchet 8
at Seattle Prep 7
Genesee Park
Matthew Mccarthy
Jakob Lupa
8:00p
Overlake 12
at Mt. Si 6
Mount Si HS
Rich Burke
Tanner Clinch
Thu 4/19/2012
5:00p
Shoreline 10 at
Kennedy 22
Kennedy Catholic HS
Matthew Mccarthy
Adrian Shaproski
5:00p
North County 5 at
Whatcom 10
Whatcom C.C.
Kurt Zumdiek
6:00p
(Pra) Nathan Hale and Northshore
Bothell HS
No Refs A
7:00p
Monroe 2 at
Snohomish 15
Lake Stevens HS
Nathan Wirtz
Peter Sandford
Fri 4/20/2012
5:00p
Wenatchee 11 at
Everett 13
Walter Hall Park
Jim Dahl
Edward Tharp
7:00p
Highline 2 at
Three Rivers 22
Badger Mountain Park
Patrick Kolbas
Ernest Anderson
7:00p
Blanchet 12
at Selah 6
Robert Lince School
Kenneth Albin
David Blethen
7:00p
Seattle Prep 18
at Shoreline 7
Shorecrest HS
Ian Le-Cerf
Andy Schock
7:30p
Stanwood 4 at
Providence 16
Shoreline Stadium
Adrian Shaproski
Justin Vanness
Sat 4/21/2012
11:15a
Skagit Valley 8 at
San Juan 11
Friday Harbor HS
Edmund Springgate
1:00p
(NL)
Highline 15
at Hermiston 3
Oregon
Out of Area A
1:00p
Port Angeles 3 at
Redmond 17
Redmond HS
Tanner Clinch
Justin Vanness
2:00p
Wenatchee 17
at Edmonds 3
Meadowdale HS
Nathan Wirtz
Jay Stringfellow
2:30p
Nathan Hale 9 at
Vashon 11
Vashon Island HS
Rich Burke
5:00p
Mt. Si 12
at Klahowya 9
Klahowya Secondary
Jimmy Twining
5:00p
Liberty 10
at South Kitsap 5
Veterans Memorial Park
Tim Jones
Beau Baldassin
Mon 4/23/2012
5:30p
Klahowya 14
at North Kitsap 8
North Kitsap HS
Jeff Thayer
Cogan Semler
Tue 4/24/2012
5:30p
Kennedy 12
at Ballard 8
Ballard HS
Adrian Shaproski
Dan Sommers
5:30p
Stanwood 5 at
North County 17
Bender Fields
Peter Funston
5:45p
Roosevelt 2 at
Nathan Hale 5
Jane Addams MS
Aaron Banchero
7:00p
Edmonds 4 at
Snohomish 13
Glacier Peak HS
Jim OBrien
Edward Tharp
7:30p
Wenatchee 16
at Monroe 2
Monroe HS
Bruce Shaw
Peter Sandford
7:30p
Everett 7 at
Providence 15
Shoreline Stadium
David Reichgott
Kurt Zumdiek
Wed 4/25/2012
5:00p
Redmond 9
at North Kitsap 5
North Kitsap HS
Jeff Thayer
5:30p
Highline 6
at Blanchet 5
Blanchet HS
Adrian Shaproski
Bruce Shaw
5:30p
Port Angeles 4 at
Klahowya 13
Klahowya Secondary
Tim Jones
Jakob Lupa
5:30p
(NL)
Northshore 7
at Overlake 6
(Overtime)
Overlake School
7:15p
Skagit Valley 8 at
Whatcom 13
Civic Stadium
Peter Funston
Casey Heinle
Thu 4/26/2012
5:00p
Seattle Prep 14
at Garfield 10
Genesee Park
Ron Wright
Kurt Zumdiek
5:00p
San Juan 7 at
Everett 18
Walter Hall Park
Edward Tharp
Nathan Wirtz
6:00p
Gig Harbor 15
at South Kitsap 4
Veterans Memorial Park
Jeff Thayer
Beau Baldassin
7:00p
Ballard 10
at Roosevelt 3
Lower Woodland #7
Adrian Shaproski
Andy Schock
Fri 4/27/2012
5:00p
North County 11
at Skagit Valley 7
Burlington-Edison HS
Aaron Banchero
7:00p
Selah 2 at
Nathan Hale 13
Jane Addams MS
Adrian Shaproski
Justin Vanness
7:00p
Overlake 17
at Liberty 2
Liberty HS
Michael Ellis
7:00p
Redmond 2 at
Mt. Si 10
Mount Si HS
Rich Burke
Peter Sandford
7:00p
Klahowya 3 at
Gig Harbor 13
Peninsula HS
Mike Serrianne
Beau Baldassin
7:00p
Monroe 2 at
Whatcom 15
Whatcom C.C.
Kurt Zumdiek
Peter Funston
7:30p
Snohomish 10
at Providence 7
Glacier Peak HS
Nathan Wirtz
Edward Tharp
8:00p
Seattle Prep 11
at Three Rivers 8
Badger Mountain Park
Ernest Anderson
Patrick Kolbas
8:00p
Kennedy 10
at Highline 5
Moshier Park
Matthew Mccarthy
Jakob Lupa
Sat 4/28/2012
1:00p
South Kitsap 5 at
Redmond 17
Redmond HS
Tanner Clinch
Jay Stringfellow
2:00p
Garfield 7 at
Three Rivers 9
Badger Mountain Park
Patrick Kolbas
Ernest Anderson
2:00p
Stanwood 4 at
San Juan 16
Friday Harbor HS
Ron Wright
2:00p
Overlake 18
at North Kitsap 2
North Kitsap HS
Jeff Thayer
2:00p
Ballard 9 at
Vashon 15
Vashon Island HS
Jimmy Twining
3:00p
(NL) Port Angeles 2 at
North County 17
Bender Fields
4:00p
Selah 5 at
Blanchet 12
Blanchet HS
Bruce Shaw
Jakob Lupa
4:15p
Edmonds 4 at
Providence 13
Lynnwood HS
Nathan Wirtz
Stan Kosick
6:00p
(NL) Mt. Si 9 at
Everett 11
Everett Memorial Stadium
Justin Vanness
Andy Schock
Mon 4/30/2012
7:00p
Vashon 10 at
Kennedy 16
Genesee Park
Kurt Zumdiek
Matthew Mccarthy
Tue 5/1/2012
4:30p
Snohomish 12
at San Juan 4
Maple Ave Campus
Nathan Wirtz
Bruce Shaw
5:15p
Kennedy 9 at
Garfield 11
Genesee Park
Aaron Banchero
5:30p
Shoreline 5 at
Blanchet 13
Blanchet HS
Edmund Springgate
6:00p
Providence 8
at North County 4
Bender Fields
Casey Heinle
John Hammond
6:00p
Skagit Valley 5 at
Stanwood 7
Stanwood Middle School
Kurt Zumdiek
6:00p
Port Angeles 8
at South Kitsap 7
(Overtime)
Veterans Memorial Park
Jason Wolfram
Jeff Thayer
7:00p
Whatcom 11
at Edmonds 5
Edmonds Woodway HS
Bruce Shaw
Nathan Wirtz
7:00p
Nathan Hale 9
at Ballard 3
Lower Woodland #7
Adrian Shaproski
Andy Schock
7:30p
Everett 18
at Monroe 2
Monroe HS
Justin Vanness
Andy Hovancsek
8:00p
Roosevelt 14
at Highline 9
Moshier Park
Jakob Lupa
Aaron Banchero
Wed 5/2/2012
5:00p
Seattle Prep 13
at Vashon 6
Vashon Island HS
Ron Wright
Tim Jones
6:00p
North Kitsap 7 at
Klahowya 9
Klahowya Secondary
Jeff Thayer
7:00p
Mt. Si 11
at Liberty 3
Liberty HS
Kevin Boyle
Jay Stringfellow
7:00p
Three Rivers 1
at Selah 0
(Forfeit)
Robert Lince School
Kenneth Albin
Patrick Kolbas
8:00p
Overlake 19
at Redmond 7
Redmond HS
Andy Schock
Tanner Clinch
Thu 5/3/2012
5:00p
Gig Harbor 16
at Port Angeles 2
Agnew Field
Jeff Thayer
5:00p
Garfield 13
at Roosevelt 8
Lower Woodland #7
Kurt Zumdiek
5:00p
(NL)
Three Rivers 17
at Hermiston 3
Oregon
Out of Area A
5:45p
Highline 3 at
Nathan Hale 18
Jane Addams MS
Edmund Springgate
6:00p
Everett 9
at North County 5
Bender Fields
Jay Stringfellow
6:00p
Whatcom 11
at Stanwood 2
Stanwood Middle School
Stan Kosick
6:30p
Wenatchee 6 at
Snohomish 12
Lake Stevens HS
Nathan Wirtz
Sean Upchurch
7:00p
Edmonds 8
at Skagit Valley 7
Mt. Vernon HS
Casey Heinle
John Hammond
7:00p
Ballard 19
at Shoreline 8
Shorecrest HS
Justin Vanness
Aaron Banchero
8:00p
Monroe 0 at
Providence 16
Woodinville Sports Fields
Edward Tharp
Adrian Shaproski
Fri 5/4/2012
5:00p
South Kitsap 5 at
North Kitsap 13
North Kitsap HS
Jeff Thayer
7:00p
Liberty 7 at
Redmond 10
Redmond HS
Andy Hovancsek
7:15p
Seattle Prep 18
at Kennedy 8
Genesee Park
Adrian Shaproski
Andy Schock
8:00p
Shoreline 6 at
Selah 11
Robert Lince School
Ernest Anderson
Kenneth Albin
Sat 5/5/2012
11:45a
North County 9
at San Juan 7
Friday Harbor HS
Edmund Springgate
12:00p
Roosevelt 11
at Selah 7
Selah Middle School
Kevin Boyle
Jakob Lupa
2:00p
Vashon 6 at
Three Rivers 11
Badger Mountain Park
Kenneth Albin
Ernest Anderson
2:00p
Everett 16
at Edmonds 6
Meadowdale HS
Edward Tharp
2:00p
Garfield 14
at Highline 8
Moshier Park
Kurt Zumdiek
2:00p
Providence 10
at Wenatchee 5
Wenatchee Valley College
Ron Wright
3:00p
Mt. Si 15
at Gig Harbor 10
Peninsula HS
Beau Baldassin
Bruce Shaw
5:00p
(NL) Whatcom 4 at
Ballard 18
Ballard HS
Andy Hovancsek
Justin Vanness
5:00p
Overlake 21
at South Kitsap 2
Veterans Memorial Park
Bruce Shaw
Mon 5/7/2012
4:30p
San Juan 9
at North County 8
Bender Fields
Bruce Shaw
5:00p
Kennedy 11 at
Vashon 15
Vashon Island HS
Kurt Zumdiek
5:15p
Garfield 11
at Seattle Prep 9
Genesee Park
Sean Upchurch
Adrian Shaproski
5:45p
Blanchet 5 at
Nathan Hale 11
Jane Addams MS
Jakob Lupa
Justin Vanness
Tue 5/8/2012
4:30p
Monroe 0 at
Wenatchee 16
Wenatchee Valley College
Jim Dahl
Brad Schock
6:15p
(NL) Klahowya 4 at
Vashon 5
Vashon Island HS
Kurt Zumdiek
Kevin Boyle
7:30p
North Kitsap 4 at
Liberty 6
Liberty HS
Aaron Banchero
Wed 5/9/2012
6:00p
Garfield 3 at
Vashon 19
Vashon Island HS
Matthew Mccarthy
Jakob Lupa
Fri 5/11/2012
5:45p
(Pla) Providence 9 at
Nathan Hale 10
Jane Addams MS
Justin Vanness
Edmund Springgate
7:00p
(Pla) Roosevelt 4 at
Snohomish 16
Lake Stevens HS
David Reichgott
Edward Tharp
7:15p
(Pla) North Kitsap 3 at
Seattle Prep 18
Lower Woodland #7
Kevin Boyle
Kurt Zumdiek
Sat 5/12/2012
12:00p
(Pla) Klahowya 9 at
San Juan 10
Friday Harbor HS
Stan Kosick
Kevin Boyle
1:00p
(Pla) Ballard 11 at
Overlake 12
Overlake School
Edward Tharp
Justin Vanness
7:00p
(Pla)
Three Rivers 7
at Mt. Si 3
Mount Si HS
Kurt Zumdiek
7:00p
(Pla)
Garfield 17
at Gig Harbor 7
Peninsula HS
Jeff Thayer
7:00p
(Pla) Whatcom 13 at
Everett 14
Everett Memorial Stadium
Justin Vanness
David Lin
Fri 5/18/2012
5:00p
(Pla)
Garfield 12
at Overlake 11
Overlake School
Edward Tharp
Steve Corley
5:45p
(Pla) San Juan 4 at
Nathan Hale 16
Jane Addams MS
Ian Le-Cerf
Kurt Zumdiek
Sat 5/19/2012
2:00p
(Pla) Three Rivers 6 at
Snohomish 12
Glacier Peak HS
Justin Vanness
Casey Heinle
5:15p
(Pla) Everett 8 at
Seattle Prep 22
Lower Woodland #7
Jeff Thayer
Bruce Shaw
Wed 5/23/2012
7:00p
(Pla) Nathan Hale 8 at
Snohomish 10
Glacier Peak HS
Playoff Official
Playoff Official
7:15p
(Pla) Seattle Prep 1 at
Garfield 15
Lower Woodland #7
Playoff Official
Playoff Official
Sat 5/26/2012
3:30p
(Pla) Garfield 4 at
Snohomish 7
Memorial Stadium
Playoff Official
Playoff Official
The playoff tournament is online